KONFEKSİYONCULARDA OKUL HAREKETLİLİĞİ BAŞLADI

Sivas’ın Suşehri ilçesinde okulların açılmasına kısa süre kala, okul giysileri satışı hareketlenmeye başladı. Ailelerin, çocuklarına okul kıyafeti almak için çarşıya inmesi konfeksiyoncuları sevindirdi.
İlçede 25 yıldır konfeksiyonculuk yapan İlyas Koçali, satışların iyi gittiğini ifade ederek, okul sezonunun açılmasıyla birlikte işlerin açıldığını belirtti. Okulların açılmasına az bir süre kaldığını ifade eden Koçali, “Bundan sonra satışlarımızın biraz daha artacağını düşünüyoruz. Elimizden geldiğince ailelere kolaylık sağlamaya çalışıyoruz. Okul kıyafetleri, geçtiğimiz senelere göre çok büyük bir farklılık göstermiyor. Ailelere şunu belirtmek istiyorum. Ucuz alacağım diye kalitesiz ürünleri almasınlar. Çünkü kalitesiz ürünlerin ömürleri az olur.” şeklinde konuştu.

Fiyatlar hakkında bilgi veren işletme sahibi Koçali, “İlköğretim birinci kademede öğrencilerin önlükleri 15-28 TL, Anaokulu ise 15-25 arasında değişiyor. İlköğretim ikinci kademe (ortaokul) ve lise öğrencilerinin kıyafetleri ise 40-80 TL arasında değişiklik gösteriyor. Okulun kendine özel kıyafet takımı ise 35-60 TL arasında. İlköğretim ikinci kademe ve lise öğrencilerinin kıyafetlerinden kastımız ceket, pantolon, gömlek, kravattan oluşuyor.” dedi.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir