“Komutanım Bana P.çsin Demiştin ya”

Nöbet başında intihar eden askerin arkasında intihar mektubu bıraktığı ortaya çıktı.

Mektupta annesine veda eden asker Bal, bir komutana “Hani bugün bana p.çsin demiştin ya. Evet ben p.çim çünkü babam yok benim” diye seslendi.

İstanbul 66. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Topkule Kışlası’nda, 7 Ağustos günü, G3 piyade tüfeğiyle intihar eden Samsun Çarşambalı 21 yaşındaki L.B.’nin geride bir intihar mektubu bıraktığı ortaya çıktı.

Mektubunda öncelikle annesine veda eden L.B.’nin bir cümlesi oldukça dikkat çekiyor. L.B.’nin mektubunda isim vermediği komutanına ithafen şu satırlar yazıyor: “Komutanım siz beni hiç anlamadınız, bu ölümün tek suçlusu benim. Hani bugün bana p.çsin demiştin ya. Evet ben p.çim çünkü babam yok benim.”

Medyatrabzon internet sitesinin ulaştığı mektubun tam metni şöyle:

“Annem seni bu hayatta tek bırakıyorum. Kusuruma bakma ama artık yaşamak istemiyorum. Bu hayatta kendine çok iyi bak seni çok seviyorum oğlun L. Komutanım siz beni hiç anlamadınız bu ölümün tek suçlusu benim. Hani bugün bana p.çsin demiştin ya. Evet ben p.çim çünkü babam yok benim.”

“ONU KOMUTANLAR DEĞİL BABASI ÖLÜME GÖTÜRDÜ”

Habertürk, asker L.B.’nin nöbet başındaki intiharının perde arkasını araştırdı. L.B.’nin Samsun’un Çarşamba İlçesi Esenli Köyü’nde yaşayan dedesi İ.G., torununun intiharına komutanlarının değil, öz babası Y.B.’nin neden olduğunu ileri sürdü.

L.B.’nin çocukluğundan beri baba şiddetine maruz kaldığını anlatan İ.G. “Hem kızıma, hem torunuma şiddet uygulardı. Kızımı aldattı. Biz de kızımın boşanmasını sağladık. Torunumu askerde de rahat bırakmamış, arayıp para istiyormuş. Birkaç kez bize de dayanamıyorum artık diye konuşmuştu ama böyle bir şey yapacağı hiç aklımıza gelmezdi” dedi. L.B’nin komutanlarından hiç şikâyetçi olmadığını, onları çok sevdiğini anlatan İ.G. “Komutanları asla kötü muamele yapmamışlardır. Olsa söylerdi bize. Babasının yaptıkları çocuğu bu noktaya getirdi” dedi.

Mektuptan da haberdar olmadıklarını söyleyen İ.G., sadece cenazeyi aldıklarını, kişisel eşyalarının henüz teslim edilmediğini belirtti.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI
Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri

-Arizona Cottonwood da yasalara gore , plaj da çıplak güneşlenen kadinlari , plaj görevlileri siyah poşete koyarak plajdan cıkarıyorlar. -Tayvan...

DEVAMI