Kızını istedi arabasını yaktılar

Kızını DHKP-C’nin elinden kurtarmaya çalışan babanın başına gelmedik kalmadı.
Haber Tarihi: 28 Ocak 2013 / 12:42
DHKP-C operasyonunda tutuklanan kızını görmek için gittiği Çağlayan Adliyesi’nde örgüt avukatlarına, ‘Bu faşistler kızımı kale yaptı. Hayatını söndürdü’ diye bağıran Hüseyin Yücel’in otomobili kundaklandı.

Terör örgütü DHKP-C’ye yönelik 7 ilde gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında İstanbul’da gözaltına alınarak tutuklanan üniversite öğrencisi Duygu Yücel’in anne ve babası, Çağlayan Adliyesi’nde isyan etmişti. Baba Yücel, ‘Kime hizmet ettikleri belli olmayan bu hainler kızımı köle yaptılar, hayatını söndürdüler’ demişti. Terör örgütünün tuzağa düşürdüğü kızlarının tutuklanmasının ardından Ankara’ya dönen Yücel ailesinin aracı kimliği belirsiz şahıslar tarafından kundaklandı. Komşuların zamanında fark etmesiyle söndürülen araçta maddi hasar oluştu. Olayın ardından baba Hüseyin Yücel kendilerine zarar verecek başka düşmanlarının olmadığını söyledi.

KIZIMIZI ÖRGÜTE YEM ETMEYECEĞİZ

Olay, Ankara’ya geldikten sonra evlerinde yalnız kalamayan anne ve babanın, Duygu Yücel’in dedesinin evine oldukları sırada meydana geldiği öğrenildi. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Duygu Yücel’in Baba Hüseyin Yücel, kendilerine bu şekilde zarar vermek isteyecek bir düşmanlarının olmadığını; kızının tutuklanmasından sonra gösterdiği tepkiler yüzünden, kendisini korkutmak ve yıldırmak için terör örgütünün böyle bir şey yapmış olabileceğini söyledi. Baba Yücel, ‘Ama kızını kurtarmak için mücadeleden asla vazgeçmeyeceğim. Kızımızı örgüte yem etmeyeceğiz’ diye konuştu. Mahalle sakinleri ise yıllardır bu mahallede oturduklarını ve böyle bir olayla karşılaşmadıklarını söyledi.

Benim avukatım değilsin

Kızının tutuklanma haberini aldıktan sonra yıkılan acılı baba Hüseyin Yücel, kızının kardırıldığını söyleyerek Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi önünde bekleyen örgüt yandaşlarıyla tartışmıştı. Bu sırada kızının avukatı olduğunu ve üzülmemesini söyleyen Süleyman Göktay’a da tepki göstererek; ‘Sen benim avukatım değilsin. Ben seni tutmadım. Siz benim kızımı kullandınız. Ben de sizin peşinizi bırakmayacağım. Kaybedecek bir şeyim kalmadı’ diye bağırdı. ‘Kızın esrarkeş olsa daha mı iyiydi’ diyen bir kişiye ise baba Hüseyin Yücel; ‘Esrarkeş olsa daha iyiydi. Sen daha mı iyisin? Kendine bir bak’ diye cevap verdi.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI