KILIÇDAROĞLU’DAN ERDOĞAN’A JET YANIT?

Erdoğan’ın “”Bütün darbelerde fikren ve fiilen CHP vardır” sözlerine sert tepki gösteren Kılıçdaroğlu, Erdoğan konuşacak başka birşey bulamadı mı diye tepki gösterdi
AKP’nin kongresini değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘”u kurultay Türk demokrasi tarihinin kara bir sayfasıdır. Medyaya ambargo uygulanmıştır. Bunu içime sindiremiyorum” açıklamasında bulundu.

KONUŞACAK BAŞKA BİR ŞEY BULAMADI MI?

1. Uluslarası Yağlı Pehlivan Güreşlerini izlemek için Manavgat’ta bulunan Kılıçdaroğlu gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan’ın AKP Kongresinde söylediği ”Bütün darbelerde fikren ve fiilen CHP vardır” sözüne sert çıkan Kılıçdaroğlu, ”Kurultay yapıyor, başka konuşacak bir şey bulamamış mı?” diye tepki gösterdi. Türkiye’nin dünya kadar sorunu olduğunu, ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP ile uğraştığını ileri süren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

”Bu kurultay Türk demokrasi tarihinin kara bir sayfasıdır. Medyaya ambargo uygulanmıştır. Bunu içime sindiremiyorum. Bir başbakan medyaya ambargo uygulayabilir mi? Ayrıca kurultaya giden gazetecileri de doğrusu isterseniz, onu da içime sindiremiyorum. Eğer bir ülkenin başbakanı medyaya ambargo uygular, medyayı böler, medya arasında ayrım yaparsa o ancak birilerinin başbakanıdır, ülkenin başbakanı değildir. O nedenle Sayın Bekir Coşkun, ‘Sen benim Başbakanım değilsin’ diyordu. Haklı olduğu ortaya çıktı.”

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir