KILIÇDAROĞLU: DERSANELERİN KALDIRILMASI RİSKLİ

Dersanelerin kaldırılmasını riskli gördüğünü belirten CHP Lideri Kılıçdaroğlu, dersanelerin kapatılması halinde yer altına ineceğine dikkat çekti.
Dershanelerin kapatılacağına yönelik açıklamaları değerlendiren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dersanelerin kapatılması halinde yer altına ineceğini ifade etti.

Cihan Haber Ajansı’na konuşan Kılıçdaroğlu, “Dershaneleri bugünkü koşullarda kaldırıyoruz derseniz dershaneler yer altına iner. Yani kayıtlı olmaktan çıkar, kayıtsız, aynı işlevi gören pek çok dershane çıkar ortaya. Rahmetli Özal dershaneler kalksın diye ‘dershaneler okula dönüşürse onlara 5 yıllık vergi muafiyeti getireceğiz’ demişti 1980’li yıllarda. Pek çok dershane özel okula dönüştü fakat dershaneler yine kalkmadı. Neden? Eğer yüz binlerce gencimiz üniversite kapısından dönüyorsa veya 500 kişilik yere bin 500 kişi talip oluyorsa ve onlar arasında sınav yapılacaksa dershaneler olur.” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, dershanelerin şu aşamada kaldırılmasını riskli gördüğünü vurguladı.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI