Kendi değerlerimize sahip çıkalım!

634897 detay - Kendi değerlerimize sahip çıkalım!Milli takım kampında bulunan Mehmet Topal, kampı ve Türk futbolcuların genel durumunu değerlendirdi.

Valencia forması giyen Mehmet Topal, Lig TV’nin canlı yayınında soruları yanıtladı. Sezonu değerlendirerek sözlerine başlayan Mehmet Topal, “İspanya’da iyi bir sezon geçirdik. Burada gerçekten sakin ve güzel bir ortam var. Rejenerasyon idmanları yapıyoruz. Taktik idmanları yapacağız.
Zor bir maç bizi bekliyor. Takım olarak iyi hazırlanıp elimizden geleni yapacağız” dedi.

Hiddink konusuna da değinen Topal, “Bütün oyuncuların hocayla arası çok iyi. Kendisi de çok şakacı bir insan. Yaşadığı tecrübeleri burada bulunan oyunculara aktarmaya çalışıyor. Biz de onların yüzünü kara çıkarmak istemiyoruz” şeklinde konuştu.

TÜRK FUTBOLCULARI DÜNYANIN EN YETENEKLİSİ
Milli takımın oyuncu profili konusunda da açıklamalar yapan Mehmet Topal, “Bana göre Türk futbolcuları dünyanın en yetenekli oyuncuları. Biraz daha alt yapıya önem verirsek, kendi futbolcularımıza değer verirsek Türk futbolcusunun gerçek değerini görürüz. Avrupa’da oynamak her Türk futbolcunun hayali. Türk futbolcusu Avrupa’da ne kadar fazla oynarsa Türk futbolu o kadar değer kazanacak ve güçlenecektir” yorumunu yaptı.

ONLAR ADINA ÇOK SEVİNDİM
Milli futbolcular Nuri ve Hamit Altıntop’un Real Madrid’e transfer olmalarını da değerlendiren Topal şöyle devam etti, “İspanya’dan arkadaşlarım da şaka ile soruyor. Yeni Türk futbolcular geldi. Onlara karşı nasıl mücadele edeceksin diye. Dışarıda iyi arkadaşlarız ama saha içerisinde her zaman bunlar olan şeyler. Nuri ve Hamit’in Real Madrid’e transfer olmalarına çok sevindim. Onlar inşallah Mahdir’de başarılı olacaklardır” dedi.

ARDA DA GİTMEK İSTİYOR
Arda Turan’ın durumuyla ilgili konuşan ve Atletico Madrid’e gitme konusuna değinen Mehmet Topal, “Çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Onun için hayırlısı olsun. Konuştuğumuz kadarıyla Arda ‘da avrupa’da oynamak istiyor. Kendisi yeni bir deneyim yaşamak istiyor” ifadelerini kulallandı.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI