Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP grup toplantısı konuşması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP grup toplantısında konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısı konuşmasında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP grup toplantısında milletvekillerine seslendi. Kemal Kılıçdaroğlu, CHP grup toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısı konuşmasından satır başları:

– Yapılan zamları ahlak ve şerefle bağdaştırmıyorum. Bu zamları onaylamıyorum. Bu zamlar ahlaksız zamlar. Siz bu ülkede ekonomiyi de Türkiye’yi de yönetemiyorsunuz. Biz doğalgaza neden zam yaptınız dediğimizde dışarıdan getiriyoruz bunu da halka yansıtıyoruz diyor.

– Dolar olarak düştü ama Türk lirası olarak düşmedi. Bir Allah’ın kulu bu zamlar ahlakidir desin. Bu kadar ağır zammı bu milletin omuzuna nasıl yüklüyorsunuz. Faturayı sen artık ödeme iktidara ödet sen bunu.

– Bakınız doğalgaz fiyatlar 2011 Aralık ayında 436 dolar, 2012 Ağustos ayı yine 1000 metreküplük doğalgaz 410 dolara düşmüş. Türk lirası olarak Aralık’ta 810 lira, daha sonra bu fiyat 730 liraya düşmüş. Dünya da doğal gaz faturası yüzde 9 inecek Türkiye’de yüzde 30 zam olacak.

– Bu kadar ağır zammı bu milletin omuzlarına nasıl yüklüyorsunuz? Öyle anlaşılıyor ki kendileri yediler, yandaşlarına yedirdiler kara delik gibi yutuyorlar faturayı da millete yüklüyorlar.

– Geçen hafta Suriye konusunda tezkere çıktı. CHP tek grup toplantısı yapan partiydi. Oturduk beraber kararımızı verdik. Tezkerenin yanlışlığını kabul ettik ve hayır oyu kullandık. Neden?

– Bizim yaptığımız çabaları anlatayım.

6 Şubat 2012: Olaylar bu kadar büyümemiş. Hükümete bir çağrı yaptık. Dedik ki Türkiye’de Uluslararası Suriye konferansı toplayın dedik. Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihine uygun olarak, çatışmayı sonlandıran, barış iklimini yaratan bir devlet olarak öne çıkmalıyız. Sonra bu teklifi Rusya yaptı, orada topladılar. Bizimkiler oraya gittiler.

18 Nisan 2012: Parlamentoda bir öneri yaptık. Meclis ‘in tavrını koyalım ortaya. TBMM’nin ortak iradesini yansıtalım. Bunu da kabul etmediler.

– Şimdi kalkmışlar ortak iradeden söz ediyorlar. Sen kim ortak irade kim. Kendi iradesini halkın iradesi sanıyorsun sen. O egon senin başına bela zaten. Önce oradan kurtulacaksın sen.

– Sonra ne oldu? Yine durmadık. CHP olarak sorumluluğumuzu sonuna kadar yerine getiririz. Çünkü biz ülkemizi seviyoruz. Ülkemizin kanının Ortadoğu’da dökülmesini istemiyoruz

– Suriye konusunda bir mektup gönderdik kendisine. Suriye sorunu nasıl çözülür? Gündem ne olsun? Kaç gün toplansın? Bunu da kabul etmediler.

– Şimdi diyorlar ki niye bize destek vermiyorsunuz? Biz ülkeyi savaşa götüren hiçbir belgeyi imzalamayız. Hatay’da Özgür Suriye Ordusu askerleri konuşlandı. Karar almadan başka bir ülkenin askerleri konuşlandı. TBMM Başkanı’na sesleniyorum. Meclis koltuğunda oturmak güzel olabilir. Biz ortaya çıkarmasaydık ülkenin bundan hiç haberi olmayacaktı. Orada savaşıyorlar sonra Türkiye’ye geliyorlar. Sayın Cemil Çiçek, milletvekillerinin giremediği bu kampa Özgür Suriye Ordusu’nun girmesinin hesabını sordun mu?

– Türkiye’yi böyle bir denklemin içine sokmak stratejik körlüktür. Anlamsız bir dengenin içine Türkiye’yi sokan çapsızlığı artık dünyada bilinen bir Dışişleri Bakanı ile yola çıkılırsa Türkiye’nin hali budur. Davutoğlu’nun stratejik derinlik kitabı stratejik körlük bir politika. Bunu yapabilmek için ileri derecede geri zekâlı olmak lazım. Sizin en son söz söyleyeceğiniz parti CHP’dir.

– Biz çocuklarımızın kanlarının Arap çöllerinde dökülmesini istemiyoruz. Başka işiniz gücünüz yok mu sizin? Akdeniz’de 9 Türk vatandaşı şehit edildi tezkere geldi mi gelmedi. Irak’ta askerin başına çuval geçirildi tezkere geldi mi gelmedi. Sen anca cama bakarak konuşursun. İndiğin anda da zaten unutursun. Biz hayır diyorsak bir bildiğimiz vardır. Ortadoğu’da bize hayranlık uyandıran bu ülkenin çoğulculuk, demokrasi anlayışıdır.

– Bataklığa sürüklenmiş yeşil çimen sahada yürüyorum sanıyor. Esad’la Erdoğan arasında ne fark var? Sen bir dön kendi ülkene bak kendi ülkende demokrasi var mı? Türk-iş işçileri Meclis’e gelmek istemişler biber gazı yemişler. Esad kanla susturuyor sen de biber gazıyla. Şam fatihi olacakmış beyefendi. E önce kendi çocuklarını gönder. Fakir fukaranın çocuklarını alacaksın haydi bakalım cepheye. Bu kafayla gidersen sen olsa olsa Şam babası olursun.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI