Kemal Kılıçdaroğlunin İftar Açılımı!

CHP’nin İlahiyat kökenli milletvekili İhsan Özkes’in düzenlediği Bakırköy Kaşıbeyaz Restaurant’taki iftar, Kur’an okunması ve ilahilerle başladı.

Taraf’tan Yıldıray Oğur’un haberine göre, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da ilahiyatçılar ve din adamlarına verdiğiiftarın arından bu kez İstanbul’da din adamları, ilahiyatçılar, dindar entelektüeller ve gazetecilerle bir araya geldi.

CHP’nin İlahiyat kökenli milletvekili İhsan Özkes’in düzenlediği Bakırköy Kaşıbeyaz Restaurant’taki iftar, Kur’an okunması ve ilahilerle başladı.

AHMET HAKAN DA ORADAYDI GÜLERCE DE
İftara, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, eski müftü Mustafa Çağrıcı ile birlikte çok sayıda ilçe müftüsü, imam, vaiz ile birlikte aralarında Süleyman Ateş, Türkiye Caferileri lideri Selahattin Özgünüz’ün de olduğu din adamları ve Ali Bulaç, Hüseyin Gülerce, Nuh Albayrak, Ahmet Hakan, Ahmet Turan Alkan, Fehmi Koru, Hilal Kaplan, Bekir Berat Özipek, Fadime Özkan gibi gazeteciler katıldı.

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN AÇILIM İFTARI

SİZ ERMENİ MİSİNİZ?
“Bu bizim için sıradan bir iftar değil, bu samimi diyalogları artıracağız” diyen Kılıçdaroğlu, “163. madde geri gelsin gibi bir düşüncemiz yok” dedi. Kılıçdaroğlu, önyargılar yüzünden ablasının aranıp “Siz Ermeni misiniz?” diye sorulduğunu, ablasının da “Hayır müslümanız” diye cevap verdiğini de anlattı.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir