Kazak helikopterleri Aselsan ile uçacak

740107 detay - Kazak helikopterleri Aselsan ile uçacakKazak helikopterleri Aselsan ile uçacak

Kazakistan’da Eurocopter Kazakhstan Engineering şirketi tarafından üretilen EC-145 helikopterlerine, Aselsan tarafından üretilen elektronik cihaz ve sistemlerin entegre edilmesi için işbirliği anlaşması imzalandı
Aselsan yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Aselsan’ın geçen yıl Kazakistan’da kurduğu ”Kazakhstan Aselsan Engineering” şirketi, henüz yeni olmasına rağmen Kazakistan savunma sektöründe başarılı çalışmalarıyla dikkati çekiyor. Aselsan’ın bu ülkedeki şirketi, bu çalışmalarının karşılığını son olarak KADEX 2012 Fuarı’nda aldı. Fuarda imzalanan işbirliği anlaşması kapsamında Kazakistan’da c şirketi tarafından üretilen EC-145 helikopterlerine, Aselsan’ın Kazakistan’da kurduğu şirket tarafından üretilen aviyonik cihaz ve sistemler entegre edilecek.

Anlaşma, Kazakistan Milli Savunma Bakan Yardımcısı Tuğgeneral Talgat Zhanzhunevov, Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, Aselsan Genel Müdürü Cengiz Ergeneman, Eurocopter Başkan Yardımcısı Lutz Bertling ve Kazakhstan Engineering Yönetim Kurulu Başkanı Bolat Smagulov tarafından imzalandı.

KAZAKSHTAN ASELSAN ENGINEERING (KAE) ŞİRKETİ
Kazakhstan Aselsan Engineering Limited Sirketi, 18 Nisan 2011 tarihinde kuruldu. KAE, Kazakistan askeri ve sivil kuruluşları ile bölge ülkelerinin ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak elektro-optik ve elektronik cihaz ve sistemlerin üretilmesi ile bu sistemlerin her türlü platforma entegrasyonu faaliyetlerini gerçekleştirecek. KAE şirketinin sermayesinin yüzde 50’si Kazakhstan Engineering şirketinin, yüzde 49’u Aselsan’ın, yüzde 1’i de Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayi Müsteşarlığı’na ait.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI