Karsan’ın çılgın projesine red!

626609 detay - Karsan'ın çılgın projesine red!New York Taksi hayal oldu!

New York Times’ın haberine göre New York Taksi Komisyonu, Karsan Otomotiv Sanayii ve Tic. A.Ş’nin New York taksi ihalesindeki tekifini reddetti. Habere göre, Karsan’ın ürettiği taksinin ABD’de test edilmemiş bir proje olması teklifin reddedilmesinde etkili oldu.

İhaleyi kazanan şirketin ise bu hafta ilan edilmesi bekleniyor. Geriye kalan iki şirket Ford Motor Co ve Nissan Motor Co. Ltd.

Bu haber çıkmadan önce, daha yeni, New York taksi ihalesinde finale kalan Karsan firmasına, Brooklyn Belediyesi önünde düzenlenen toplantı ile kent belediyesi destek vermişti. Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markovitz, Karsan ihaleyi kazanırsa Brooklyn’deki fabrikada 800 kişiye iş olanağı doğacağını söylemişti.

KARSAN’DAN İMKB AÇIKLAMASI:
Çıkan haberlerin ardından Karsan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama gönderdi. Bu açıklamada aynen şu ifadeler yer aldı:
“New York Times Gazetesi’nde bugün yayımlanan haberde NY Taxi komisyonunun Karsan’ın taxi ihalesindeki teklifini reddettiği belirtilmektedir. Şu ana kadar Taksi ve Limuzin Komisyonu’ndan (Taxi and Limousine Commission – TLC) konu ile alakalı tarafımıza yapılmış herhangi bir resmi açıklama bulunmamaktadır. İhale süreci ihaleyi düzenleyen TLC’nin sorumluluğundadır. Konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmasını takiben konu kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Etiketler: ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI