Karsan’ın çılgın projesine red!

626609 detay - Karsan'ın çılgın projesine red!New York Taksi hayal oldu!

New York Times’ın haberine göre New York Taksi Komisyonu, Karsan Otomotiv Sanayii ve Tic. A.Ş’nin New York taksi ihalesindeki tekifini reddetti. Habere göre, Karsan’ın ürettiği taksinin ABD’de test edilmemiş bir proje olması teklifin reddedilmesinde etkili oldu.

İhaleyi kazanan şirketin ise bu hafta ilan edilmesi bekleniyor. Geriye kalan iki şirket Ford Motor Co ve Nissan Motor Co. Ltd.

Bu haber çıkmadan önce, daha yeni, New York taksi ihalesinde finale kalan Karsan firmasına, Brooklyn Belediyesi önünde düzenlenen toplantı ile kent belediyesi destek vermişti. Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markovitz, Karsan ihaleyi kazanırsa Brooklyn’deki fabrikada 800 kişiye iş olanağı doğacağını söylemişti.

KARSAN’DAN İMKB AÇIKLAMASI:
Çıkan haberlerin ardından Karsan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama gönderdi. Bu açıklamada aynen şu ifadeler yer aldı:
“New York Times Gazetesi’nde bugün yayımlanan haberde NY Taxi komisyonunun Karsan’ın taxi ihalesindeki teklifini reddettiği belirtilmektedir. Şu ana kadar Taksi ve Limuzin Komisyonu’ndan (Taxi and Limousine Commission – TLC) konu ile alakalı tarafımıza yapılmış herhangi bir resmi açıklama bulunmamaktadır. İhale süreci ihaleyi düzenleyen TLC’nin sorumluluğundadır. Konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmasını takiben konu kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Etiketler: ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI