KARABÜK MAÇI İLE İYİ BİR SERİ YAKALAMAK İSTİYORUZ

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Kardemir Karabükspor maçı ile iyi bir seri yakalamak istediklerini belirtti.
Özlüce Tesisleri’nde A2 takımı destekli yapılan antrenman maçı öncesinde yaptığı açıklamada; 5 maçlık iki tane hedefi içeren zorlu bir maratonu geride bıraktıklarını belirterek, “Maalesef UEFA Avrupa Ligi’nden şanssız bir şekilde, üzülecek şekilde uzaklaştık.” diyerek şunları söyledi:

“Hepimiz bu işe çok üzüldük. Ama futbolun özünde bu yaşanıyor. Bu sıkıntıyı unutup, önümüzdeki hedeflere çok daha iyi şekilde konsantre olmamız lazım. Galatasaray maçıyla puan alamasakta mücadele ve oyun anlamında lige iyi döndük. Milli takım arası var. En iyi şekilde değerlendirip Karabük maçıyla çıkışı başlatmak istiyoruz.”

KARABÜK MAÇI İLE SERİ YAKALAMAK İSTİYORUZ

Karabük maçı ile güzel bir seri yakalamak istediklerini belirten Ertuğrul Sağlam, “İlk oynayacağımız Karabük maçı önemli tabi. Yeni arkadaşlarımızla, eskisinden daha fazla mücadele eden ofansif anlamda üretken bir Bursaspor olarak taraftara ve camiaya bu mesajı vermek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Takımdaki sakatlıklar hakkında da bilgi veren Ertuğrul Sağlam, Serdar’ın iyileşme sürecinde olduğunu, Ozan İpek’in ise sakatlığının devam ettiğini söyledi.

Takıma yeni katılanlardan da ümitli olduğunu bildiren Sağlam, şunları söyledi:

“Belluschi ve Tuncay’ın katılımı ofansif olarak çok katkı sağlayacaktır. İkisi de istekli. Bir an evvel arkadaşlarının seviyesine ulaşacaklardır. Çalışma istekleri çok iyi. Tecrübeleri bizi umutlandırıyor. Bugünkü iştahları umut verici, lider vasıflı oyuncular. Diğer arkadaşlarının performanslarını da yukarı çıkaracaktır.”

Takımdan bazılarının ise ayrıldığına dikkat çeken Ertuğrul Sağlam, “Bazı arkadaşlar ayrıldı. Bazıları kiralık gitti. Fesh ettik bazıları ile. Hepsine teşekkür ederim. İyi veya kötü Bursaspor’a yaptıkları katkılardan dolayı teşekkürler. Gençlerden kiralık arkadaşlarla konuştuk. Buraya hazır döneceklerdir. ‘Bizler de bu takımda varız’ demeleri için. Maç oynayacakları kulüplere gönderdik onları. Milli takım dışında eksik kimse yok.” şeklinde devam etti.

STOPERDE GENÇLERE ŞANS TANIMAK İSTEDİK

Stoperde ihtiyaçları olmalarına rağmen gençlere şans tanımak için transfer yapmadıklarını anlatan Ertuğrul Sağlam, “Stoper takviyesi yapmayı düşündük. Ama takımımızda 2 tane Tahacan ve Süheyl olmak üzere gelecek vaat eden iki tane stoperimiz var. Ömer’in, İbrahim’i Serdar’ın yanına bu iki arkadaşımıza sorumluluk verelim düşüncesi ile takviye yapmadık. Sağbek mevkiinde de alternatif oyuncular çıktı. Ama Ozan Tufan’ı belli seviyeye getirmişken ısrar edelim.” dedi.

BİRİLERİ ADEM KOÇAK FANATİĞİ KESİLDİ

Adem Koçak’ın açıklamalarından da rahatsızlık duyduğunu bildiren Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Rahatsız oldum, Adem’in açıklamalarından. Aklı başında birisi. Farklı bir ruh halinde yapmıştır. Hala inanamıyorum. Ben Adem’le konuştum. İyi başladı. Eskişehirspor maçından sonra istediğimiz performansı ortaya koyamadı. Hep beklentilerimiz vardı. Transfer son güne kadar beklentimiz vardı. Adem’i takım içinde tutmaktı amaç. Maalesef Adem bizi tatmin edecek performans ortaya koyamadı.” dedi.

Adem ile kendisinin konuştuğunu bildiren Ertuğrul Sağlam, “Ben konuştum onunla. Bellischi’nin de gelmesi ve Murat Yıldırım performansıyla Adem’i oynatamam. Kadroya bile alamayız dedim. Kendi de iyi niyetli şekilde ‘ne yapalım hocam’ dedi? dedim git oyna. Senin kariyerindeki oyuncuya kadroya girememek yakışmaz. Adem bu iş profesyonelliktir. Kulüp bulamazsın, art niyet gözetmeksizin gelirsin geri. Sonucu ne olursa olsun katlanırım dersin. İyi isen sen oynarsın, dedim ve ayrıldık.” ifadelerini kullandı.

Adem’le bunlardan başka konuşmaları olmadığının altını çizen Ertuğrul Sağlam, “Başka birileri başka şeyler söyleşim olabilir. Kimse kimsenin futbol hayatını bitiremez. Burası Türkiye. Bursaspor’dan ayrılmak istememiş olabilir. Bu moral bozuklu ile söylemiştir bunları. Keşke daha güzel bir şekilde ayrılsaydı. Bu durumdan faydalanmak isteyenler oldu. ‘Adem’i neden oynatıyorsun’ diyenler Adem fanatiği kesildiler. Ama olay böyle gelişti. Aramızda neler geçtiyse söyledim. Ben aldırdım Adem’i buraya. Gelinen noktada sorumlu Adem’in performansı. Profesyonellik çerçevesinde değerlendirmek lazım. Gitmezsin. Oynamadan durursun. Mukavele gereği ne gerekiyorsa yapılır, Tagoe gibi.” dedi.

Bu arada Bursaspor Özlüce Tesisleri’nde A2 takım destekli bir antrenman maçı yaptı. Maçta yeni transfer Tuncay Şanlı’nın da oldukça istekli olduğu gözlendi. Maça taraftarlarda büyük ilgi gösterdi.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI