“Kamuda bile böyle bir rapor hazırlanmadı!”

CHP Genel Başkanı, Bölgesel Kalkınma Raporu’nu açıkladı: “Kaynağım….”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Doğu ve Güneydoğu Bölgesel Kalkınma Raporu’nu bitirdiklerini belirten Kılıçdaroğlu, raporla ilgili şunları söyledi:

“O bölgenin ulaşım altyapısın gelitirişilerek bir lojistik merkez haline dönüştürülmesini istiyoruz. Yenilebilir enerji kaynağı haline dönüştürülmesini öngörüyoruz. 2023 yılında AB’nin de istediği %75’lik bir büyümeyi yakalamayı hedefliyoruz.

“KAYNAĞIMIZ…”
“Kaynakla ilgili sorular geldi onları açıkladık. Raporumuzda ayrıntılarıyla da var. Özellikle yabancı yatırımların gelmesi, yeni yatırımların getirdiği gelir etkisi, öngördüğümüz yatırımların geriye ve ileriye doğru sanayide ne tür değişiklikler yapacağız… Biz Doğu ve Güneydoğu’nun petrokimya üssü haline getirilmesini istiyoruz. Hem istihdam yaratan, ileri teknolojiyi getiren, işsizliği %15’ten %6’ya indiren bir çalışmaydı.

“Hem proje bağlamında çok güzel, hem de ayakları yere basan bir çalışmaydı. İlk kez, kamunun bile yapamadığı bir çalışmayı CHP olarak biz gerçekleştirdik. 2023’e ilişkin sağlıklı, tutarlı bir rapor hazırladık. Hiçbir kamu kuruluşu böyle bir rapor hazırlamamıştır. İlk kez böyle bir raporu bir siyasal parti hazırlıyor. Yaklaşık 35 – 40 kişinin katıldığı bir komisyonda hazırlandı. Uzun süre partide tartışıldı. Yaklaşık 6 aylık bir emeğin ürünü. Büyük ekonomi raporumuzun bir alt parçası bu.”

‘İMAMIN ORDUSU’NUN YASAKLANMASI
Bir gazetecinin ‘Ahmet Şık’ın ‘İmamın Ordusu’ adlı kitabının taslağının yasaklanmasının ardından internette yayıldığını hatırlatması üzerine, Kılıçdaroğlu şu açıklamayı yaptı:
“Ben kitabı indirmedim. Yasaklarla bir yere varılmayacağını gösteriyor bu. Artık bunu, o kararı veren yargıcın da görmesi lazım. Dünyayı bilmesi, tanıması lazım. Basılmamış kitabın yasağı mı olur? Yasak getirirseniz, sonucu da bu olur.

“En güzel cevabı da Sayın Cumhurbaşkanı veri. Kitabın çok daha geniş kitlelere ulaşmasını yargıçlar sağladılar.”

CHP’nin seçim stratejileri!
CHP Halk Enstitüsü’nün hazırladığı, Seçim Stratejileri 2011 programına göre, CHP’li kadınlar, seçim çalışmaları sırasında cenaze ve mevlit gibi olaylara katılma ihtimalleri doğrultusunda yanlarında fular taşıyacak; kürk ve deri giysiler giymeyecek. Evlere girerken galoş kullanılmayacak, göz önünde eller kolonyalı mendille silinmeyecek. Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli imzasıyla yayınlanan çalışma stratejisine göre, vatandaşlara, “CHP magneti ya da CHP paketli kahve, zeytin, anahtarlık, çocuklara gofret ya da oyuncak” götürülecek. Ezan okunurken çalışmalara ara verilecek, müzik çalınmayacak. Parti çalışmaları hakkında bilgi almak istemeyenlere, “Sorunsuz insanlarımızla karşılaşmak ne güzel. Allah bugünlerimizi aratmasın” karşılığı verilecek. Gecekondu yerine “Dış mahalle”, bayan yerine “Kadın” ifadeleri kullanılacak. “Komünist Parti” söylemine karşı, “CHP’nin halkın iktidarından yana olduğu, emek ve üretenin alınterine sahip çıktığı” anlatılacak. “Dinsiz-İmansız Parti” söylemine karşı ise “Bizim en yetkili organlarımızda imam ve din sosyoloğu arkadaşlarımız var. Atatürk de meclisi bir cuma günü sarıklı imamlarla ve dualarla açtı” denilecek.

Etiketler: ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI