Kalbi 30 dakika durdu

620942 detay - Kalbi 30 dakika durduKalp hastası olan ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Peker Açıkalın, Kadıköy’de yaşadığı bir tartışmanın ardından kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı-AHT

Kalbi birkaç kez duran ve beynine 30 dakika oksijen gitmeyen sanatçının durumunun ciddi olduğu açıklandı.

Sinema ve tiyatro sanatçısı Peker Açıkalın, Kadıköy’de kızını almaya gittiği Özel Moda Fen İlköğretim Okulu’nun önünde bir trafik polisiyle park konusunda girdiği tartışmanın ardından kalp krizi geçirdi. Fenalaşan Açıkalın, Kadıköy Şifa Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı. Açıkalın’ın sağlık durumuyla ilgili olarak hastaneden yapılan ilk açıklamada, “Solunumu ve dolaşımı durdu, tansiyon alamıyorduk. Kalp ve solunum canlandırma işlemine başlandı” denildi. Açıkalın’a yapılan müdahaleler sırasında kalbinin üç kez durduğu ve elektroşokla hayata döndürüldüğü belirtildi.

SOLUNUMU YOKTU
Açıkalın ile ilgili yapılan sağlık açıklamasında “Yapılanmüdahale ve tetkikler sırasındamiyokard enfarktüsü geçirdiği anlaşıldı. Acil koroner angiografi gerektiği düşünüldüğünden Koşuyolu Kalp Damar Cerrahisi Hastanesi ile görüşüldü Gereklimüdahalenin yapılabilmesi için kardiyolog eşliğinde ambulansımızla Koşuyolu Kalp ve Damar Hastanesi’ne sevk edildi” denildi. Kalp hastası olduğu bilinen Açıkalın’ın Koşuyolu Kalp Hastanesi’ne getirilmesinin ardından, kendisine burada da müdahale edildi. Hastaneye getirildikten sonra Açıkalın’a 10 dakika kalp masajı yapıldı.

BİLİNCİ KAPALI
Habertürk’e konuşan Koşuyolu Hastanesi Kalp Damar Cerrahi doktoru Fuat Büyükbayrak “Yoğun bakım ünitemize bilinci kapalı olarak geldi. Daha önce yapılan muayenesinde koroner arterle ilgili problem olduğu düşünülmüştü. Anjiyosu yapıldı, önemli bir şey çıkmadı. Ancak olayın oluş anı ile hastaneye götürülüş anındaki süre, bilinciyle ilgili ciddi problem yaratabilecek düzeyde. Şu anda bilinci kapalı” dedi.

“BEYNİNDE HASAR OLUŞABİLİR”
Tartışma sonucu kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırılan Peker Açıkalın’ın yaklaşık 30 dakika beyninin oksijensiz kaldığı ifade edildi. Doktorlar, “Oksijensiz kaldığı için beyinde hasara yol açma durumu söz konusu” dedi. Açıkalın’ın arkadaşı Barış Gül, yaşanan olayı şöyle anlattı: “Peker abi kızının özel okuluna okul müdürünü ziyaret etmek amacıyla gitti. Polisin yaptığı arabayı çekerim, çekmem tartışmasından sonra olaya okul müdürü de dahil olmuş. Müdür yaşlı olduğu için yirmi yaşlarındaki genç polis memuruna hakaret yağdırmış. Peker abim araya girerek, ‘Neden yapıyorsun’ dedikten sonra da polis Peker abiyi itmiş.” Fransa’ya gitmek isteyen Açıkalın’ın, kızını da yanında götürmek için belge almak amacıyla okula geldiği öğrenildi.

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRÜ HÜSEYİN ÇAPKIN’DAN AÇIKLAMA

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, hastanede yoğun bakımda olan sanatçı Peker Açıkalın ile bir trafik polisi arasında yaşanan olaya ilişkin olarak, ”Fiziki bir şey yok ama bir ağız dalaşı zannediyorum” dedi.

Çapkın, Atatürk Havalimanı’nda bir gazetecinin ‘Şu anda hastanede tedavi altında bulunan Peker Açıkalın’ın bir trafik polisi ile tartışma yaşadığı iddia ediliyor. Bu olayın içeriği nedir” sorusu üzerine şunları söyledi:

”Herhangi bir fiziki müdahale olmadığı anlaşılıyor tabii. Başka birinin arabasının çekiliş anında gelip müdahale ettiği söyleniyor ama konuyu araştırıyoruz nedir ne değildir diye… Fiziki bir müdahale yokmuş ama öbür tarafı nedir ne değildir diye araştırıyoruz.”

”Olaya karışan polis memuru hakkında herhangi bir soruşturma açıldı mı?” diye de sorulan Çapkın, ”Bakacağız tabii… Olay nedir, ne değildir, hatası varsa tabii ne gerekirse yapılacak” diye yanıtladı.

Olayın yeni olduğunu ifade eden Çapkın, ”Başka birinin aracının çekilmesi sırasında ‘Çekmeseniz aracı’ demiş, fiziki bir şey yok ama bir ağız dalaşı zannediyorum” diye konuştu.

”İstanbul’da 1 Mayıs kutlamaları için hazırlıklar tamam mı?” diye sorulan Hüseyin Çapkın, ”Tabii ki çalışıyoruz o konuda. Hep birlikte inşallah 1 Mayıs’ı kutlayacağız” dedi.

AA

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI