‘Kafanıza Yıldırım Gibi Düşeriz’

İran’ın dini lideri Ali Ayetullah Hamaney, İsrail’i bir kez daha sert bir dille uyardı.

Haber: 'Kafanıza Yıldırım Gibi Düşeriz'

Almanya‘nın ünlü dergilerinden biri olan Der Spiegel, Almanya‘nın Kiel kentindeki Howaldts tersanesinde inşa edilen ve İsrail‘e gönderilen üçdenizaltının, açıklanmamış olsa da nükleer füzelerle donatılabilecek kapasitede olduğunu öne sürünce Hamaney sessizliğini bozdu.

Derginin haberine göre, Almanya Savunma Bakanlığı’nda geçmişte planlama dairesi başkanlığı yapmış olan Hans Rühne ile eski müsteşar Lothar Rühl, denizaltıların İsrail‘e satıldıklarında nükleer silahların ateşkelenmesi için de kullanılabileceklerini kabul ettikleri belirtildi.

Bu gelişmeler üzerine Hamaney, sessizliğini bozarak İsrail ve Amerika’yı resmen tehdit etti. Ortadoğu‘daki İsrail ve ABD üslerinin, İran füzelerinin menzilinde olduğunu ‘hatırlattı.’

İsrail, yakın dönemde İran‘ın nükleer programına yönelik askeri opeasyon söylemlerini arttırdığı gibi, İran, nükleer tesislerini hedef alan Stuxnet’in ardından Flame adı verilen yeni bir virüsün saldırısına maruz kaldığını açıklamıştı.

Hamaney, koltuğuna oturduğu Ayetullah Ruhullah Humeyni’nin ölümünün 23’üncü yıldönümünde yaptığı konuşmada, “İsrail‘in atacağı herhangi bir yanlış adım veya uygun olmayan hamle onların kafasına yıldırım gibi düşer” ifadesini kullandı.

ASKERİ SEÇENEK HALA MASADA

İran‘a karşı uygulanan yaptırımların sonuç vermeyeceğine inanan ve bugüne kadar yaptırımlardan istediği sonucu alamayan İsrail, askeri operasyon seçeneğini ısrarla savunmaya devam ediyor.

ABD Savunma Bakanı Leon Panetta ise geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, İran‘ın nükleer silah geliştirmesini engellemek için ellerinden gelecek her türlü imkanı kullanacaklarını yinelemişti.

“VURAMAYACAĞIMIZ NOKTA YOK”

Hamaney’in sözlerine ek olarak, dini liderin üst düzey askeri danışmanı Tuğgeneral Yahya Rahim Safavi’de Batı’ya tehdit savurdu. IRNA haber ajansının verdiği bilgiye göre Safavi, “İsrail‘in füzelerimizden kaçabileceği tek bir nokta bile yok” dedi.

Safavi, “İran‘a düzenlenecek olası bir askeri opereasyon halinde ABD’nin de Ortadoğu‘daki üslerinin, füzelerine hedef olabileceği” uyarısında bulundu.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI