İtalya İngiltere’ye karşı gergin!

aa – 09.03.2012

Nijerya’da, İngiliz ile İtalyan vatandaşlarının öldürüldüğü rehine kurtarma operasyonu, İngiltere ile İtalya arasında gerginliğe yol açtı.İtalyan politikacılar, İngiltere Başbakanı David Cameron’ın kurtarma operasyonunu düzenlemeden önce İtalya’ya danışmadığını savunuyor.

İngiltere Başbakanlığı ise, rehine olayı boyunca İtalya ile sürekli irtibatta olunduğunu ve Roma’nın operasyon sırasında bilgilendirildiğini açıkladı. Açıklamada ayrıca, operasyonun ardından Cameron’ın, İtalyan mevkidaşı ile görüştüğü kaydedildi.

İngiliz özel güçlerinin Nijerya’da gerçekleştirdiği rehine kurtarma operasyonu sonucu, Chris McManus ve Franco Lamolinara hayatını kaybetmişti. Mühendis olan McManus ve Lamolinara geçen yıl Mayıs ayında Nijerya’nın Birnin Kebbi şehrinde kaçırılmıştı.

İngiliz basınında yer alan haberlerde, McManus ve Lamolinara’nın El Kaide ile bağlantılı radikal gruplar tarafından kaçırıldığının tahmin edildiği belirtiliyor.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI