İSVİÇRELİ KASABIN İLGİNÇ TUTKUSU

Muğla’nın Datça İlçesi’ne tatil amacıyla gelen İsviçreli kasap 55 yaşındaki Eric Richard, dünyayı dolaşıp görüntülediği en güzel kasaplar arşivine bir yenisini ekledi.
İsviçre’nin Fransız bölgesinde 30 yıldır kasaplık yapan Eric Richard, kameramanı ve tüm ekibiyle birlikte geldiği Datça’da, Kaya Kasap’ta bir saatlik çekim yaptı. İşyeri sahibi Muammer Kaya’dan bilgiler alan Richard, dünyanın değişik bölgelerinde karşılaştığı ilginç ve güzel kasap dükkanlarını görüntülemenin kendisi için tutku haline geldiğini söyledi. Bugüne kadar birçok ülkede 20’ye yakın işyerini filme aldırdığını anlatan Richard, “Görüntüleri işyerime ait internet sitesinde yayınlıyorum. Ayrıca, İsviçre’nin Fransız bölgesi devlet televizyonu RTS de çekimlerini yaptığım işyerlerinin en güzellerinin tanıtımını yapıyor” dedi.

İsviçre’den Datça’ya gelen ekipte yer alan RTS TV kameramanı Pierre Alain Jauissi, bugüne kadar birçok ülkede benzer çekimler yaptıklarını ifade ederek, “Türkiye’de ilk kez Datça’da bu çekimleri yaptık. Gelecek yıllardaki tatillerimiz sırasında değişik illerde de benzer çekimleri yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir