“İstifa, istifa, istifa”

Galatasaray Kulübü’nün Yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nın görüşmeler bölümünde, mevcut yönetime yönelik sert ve ağır eleştiriler yapıldı.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nde süren mali kongrenin önemli bölümü, genel kurul üyelerinin fikirlerini aktardığı görüşmeler bölümüyle geçti.

Kulübün genç üyelerinden Mehmet Karlı’nın genel kurulda yönetimi sert bir şekilde eleştiren konuşması salonda yankı buldu.

Konuşmasında ilk olarak kulüp ikinci başkanı Işın Çelebi’yi hedef alarak, ”Galatasaray Kulübü’nde beyaz veya zenci yoktur. Eşitlik vardır. Özgürlük vardır” diyen Karlı, yönetimi hiçbir şekilde ibra etmeyeceğini kaydederken, ”Tek çözüm var beyler. İstifa, istifa, istifa” sözleriyle kürsüden inerken, salonda alkışlarla karşılandı.

Üyelerden Selim Arda Üçer, konuşmasında, Adnan Polat yönetiminden bir ümitleri kalmadığını dile getirirken, ”Yönetimimiz için söylenecek en doğru söz, ‘Gölge etme başka ihsan istemem senden’dir. Alınan kararların akıldan çok egodan geçtiği yönetim kurullarında, başarısızlığın nedeni hep başkalarıdır” ifadelerini kullandı.

MIZRAK: ”BAŞKANA KÜFÜR EDENİ YÖNETİCİ YAPTINIZ”
Adnan Polat’ın genel kurulun başında, kendisine internet sitesi üzerinden küfür ettiğini ileri sürdüğü bir kişi için, ”Adamsa burada yüzüme karşı etsin” sözünü hatırlatan Ayhan Özmızrak, Polat’ın bu duruma yabancı olmadığını kaydetti.

Daha önce yönetim kurulunda olan, ancak sonra istifa eden Haldun Üstünel’i hatırlatan Özmızrak, ”Başkanın küfre tepkisine ben de aynen katılıyorum. Ama Sayın Başkan, bir Galatasaray başkanına küfür eden, disiplin kurulu tarafından cezası verilen bir kişiyi siz kendi yönetiminize almadınız mı? Bu kişinin, amiyane tabirle ‘Yırtması’ için burada el kaldırtmadınız mı üyelere? Siz kendinize muhalif olanlara değil, Galatasaray’ın kurucu felsefesine karşı geliyorsunuz. Galatasaray’ın bir asırda damıtılarak gelmiş adet, örf ve gelenekleri, günlük sığ siyasetlere kurban ediyorsunuz” şeklinde konuştu.

HELVACI’YA SERT ELEŞTİRİ
Galatasaray Kulübü eski Genel Sekreteri Sinan Kalpakçıoğlu, konuşmasında yönetimle birlikte, muhalefet yapan yönetici Mehmet Helvacı’yı da sert bir şekilde hedef aldı.

Mehmet Helvacı’nın önce şirket birleşmesini kendisinin yaptığını, sonrasında ise birleşme operasyonunun yanlış yönetildiğini söylediğini aktaran Kalpakçıoğlu, ”İki söz de Mehmet Helvacı’nın. Helvacı’nın, AIG’den zor dönemde hisseleri alarak 2 yıl süreyle Galatasaray için taşıyan Ünal Aysal’a, ‘Kazandığın paraları açıklarım’ demesi ayıptır. Zaten bu hisse devri anlaşmasını ücreti karşılığı hazırlayan kişi kendisidir. İki yıl sonra ödeme zamanı geldiğinde Özhan Canydın’a, ‘Merak etme başkan, o anlaşmanın delinecek çok yeri var’ diyen de kendisidir” diye konuştu.

Öte yandan, görüşmeler kısmının ilk bölümünü başkan Adnan Polat dinlemeyi tercih etmezken, bir süre ”Başkan nerede” şeklinde tepkiler yükseldi. Daha sonra Polat salondaki yerini aldı.

Konuşmaların hemen hemen hepsinin yönetim aleyhine yapılmasının ardından, başkan Adnan Polat ve yönetim kurulu üyelerini morallerinin oldukça bozulduğu görüldü.

GÖRÜŞMELER 5,5 SAAT SÜRDÜ
Galatasaray Mali Kongresi’nin görüşmeler bölümü yaklaşık 5,5 saat sürede tamamlanabildi.

Toplam 38 üyenin konuşma başvurusu yaptığı bölümde, ilk konuşmacıların uzun konuşmalarının ardından bu süre kabul edilen bir önergeyle 10 dakika ile sınırlandırılmak zorunda kalındı.

Konuşma sırası alanların yarısının dahi kürsüye gelmediği bölümde sürenin çok uzayacağı uyarısı yapan Türker Arslan, bazı üyelerin bu haklarında feragat etmeleri çağrısında bulundu. Daha sonra bazı üyeler listeden adlarını sildirirlerken, bu kişiler genel kuruldan alkış aldı.

Ayrıca, genel kurula katılan üye sayısının 1970’e ulaştığı duyuruldu.

HAKAN ÜSTÜNBERK, BANDIRMA’YA GİTTİ VE GELDİ
Galatasaray’da basketbol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi olan Hakan Üstünberk, mali kongre esnasında Bandırma’ya gidip geldi.

Mali kongrenin başında yer alan Hakan Üstünberk, Beko Basketbol Ligi’nde Galatasaray Cafe Crown takımının deplasmanda Banvit ile yaptığı maça helikopter ile gidip, karşılaşmayı izledikten sonra geri dönerek kongredeki yerini aldı.

TOKİ BAŞKANI İÇİN DİSİPLİNE SEVK İSTEMİ
Türk Telekom Arena’nın açılışında yaptığı konuşmayla sarı-kırmızılı camianın eleştirilerine hedef olan kulüp üyesi TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın disiplin kuruluna sevk edilmesi için önerge verildi.

Toplam 77 üyenin imzası olan önergeyi alan genel kurul divan başkanı Türker Arslan, öncelikle bu yetkinin kulüp yönetim kurulunda olduğunu, ikinci olarak da imza sayısının 91 olması gerektiğini aktararak, önergeyi yönetime ileteceğini belirtti.

Diğer yandan, Ergenekon davasının savcısı olarak bilinen Zekeriya Öz’ün kulübe üye oluş şekliyle ilgili bir soru önergesiyle ilgili olarak da açıklama yapan Türker Arslan, Öz’ün eski tüzüğe göre başkan kontenjanında kulübe üye olduğunu aktardı.

Etiketler:

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI