İşte Shakira’nın en büyük hayali

635100 detay - İşte Shakira'nın en büyük hayaliKolombiyalı pop şarkıcısı Shakira, en büyük hayalini açıkladı

Anadili İspanyolca olan ve dünyaca ünlü İngilizce hitleri olan şarkıcı Shakira, Fas’ta bir basın konferansında konuşmacı olarak yer aldı ve Mawazine World Rhythms müzik festivalinde sahne aldı. Shakira, bir gün bütün bir albüm için olmasa da Arapça pop şarkıları söylemek istediğini söyledi.

“Arapça albüm yapmak gerçekten zorlayıcı olurdu. İlk önce Arapçayı öğrenmem gerekiyor” diyen şarkıcı, şunları ekledi: “Bu deneyime tamamıyla açığım… Bir gün hayatımda böyle bir şey yapmayı çok isterim.”

Suriye kökenli, Kolombiya doğumlu Shakira, Arap dünyasının 20. yüzyıl divaları Mısırlı Ummu Gulsum ve Lübnanlı Fairuz’u dinleyerek büyüdüğünü söyledi.

Shakira, oryantal olarak da bilinen doğu dansını sıkça kliplerinde kullanıyor ve İspanyol single’ı “Ojos Asi”nin melodisi de Orta Doğu melodisini andırıyor. Doğu kökenli olması ve müziğinde doğu etkilerinin olması, onu Orta Doğu’da da popüler hale getirdi.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI