İşte Cudi Cehennemi!

 

Cudi Dağı’nda 6 Özel Harekat polisinin şehit olduğu, 7 PKK’lının da öldüğü 3 günlük çatışmanın görüntülerine ulaşıldı.

Haber: İşte Cudi Cehennemi!

Cudi Dağı’nda 6 Özel Harekat polisinin şehit olduğu, 7 PKK‘lının da öldüğü 3 günlük çatışmanın görüntülerine ulaşıldı…İşte 2 bin metrelik dağda, güvenlik güçlerinin yürüttüğü operasyonun detayları…

2 bin metrede terörle amansız mücadele… Mart ayında Cudi Dağı’nda 3 gün aralıksız süren operasyonun perde arkası görüntülerine ulaşıldı. 6 Özel Harekat polisinin şehit olduğu, 7 PKK‘lının da öldürüldüğü çatışmadan yansıyanlar hayli çarpıcı. Güvenlik güçleri, bir yandan arkadaşlarını şehit vermenin üzüntüsünü yaşıyor, bir yandan da çatışmaya devam ediyor.

NELER OLMUŞTU

Geçtiğimiz 21 Mart‘ta, baharın gelmesiyle birlikte 25-30 kişilik PKK‘lı grubun eylem yapmak için mağaralardan çıkacağı istihbaratı alındı. Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’na bağlı Jandarma Özel Harekat Timleri ile Şırnak Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Timleri ortak operasyon düzenledi.iste cudi cehennemi 3697791 5599 b - İşte Cudi Cehennemi!

ŞAFAKTA PUSU

Sabah şafak sökerken 2 Özel Harekat polisi, teröristlerin tespit edildiği mağaraya girdiğinde tuzaklanan bombalarla yaralandı. Bu sırada yoğun çatışma çıktı. Çatışma sürerken, Özel Harekat’tan bir grup yaralanan arkadaşlarını kurtarmak için mağaraya girdi. Ancak el bombaları ve Kanas’lı saldırıda 6 polis şehit oldu.

Sıcak çatışma devam ederken, arazi şartları nedeniyle yaralanan güvenlik güçlerine, aşağıda bekleyen zırhlı araçlarda müdahale edildi.

BÜYÜK ACIYA RAĞMEN

Çatışmada arkadaşlarının şehit düştüğü haberini alan Özel Harekatçıların yaşadığı üzüntü de fotoğraf karelerine yansıdı. Arkadaşlarını şehit veren polis ve askerler bir süre sonra toparlanıp yeniden çatışmaya girdi. Çatışmalarda 7 PKK‘lı öldürüldü.

MAĞARAYA GİRİLDİ

Operasyon ssonunda asker ve polisler, o mağaraya yeniden girdi. Öldürülen 7 PKK‘lı ceset torbalarına sarıldı. Sarp kayalar nedeniyle PKK‘lı cesetleri helikopterle taşındı.

iste cudi cehennemi 3697791 7623 b - İşte Cudi Cehennemi!
ÖZEL HAREKAT VAR, ÖLÜRSÜNÜZ SAKLANIN

PKK‘lı grubun o günkü telsiz konuşmalarının detayları da ortaya çıktı. PKK, operasyona Özel Harekat polisinin katıldığını öğrenince panik yaşamış. Mağara ve etrafındaki kayalıklarda sıkışan PKK‘lılar telsizle yardım istiyor. Sözde bölge komutanları ise ‘Mağaralara kaçın çatışmada her halükarda öldürülürsünüz’ diyor.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI