İşte 1 Milyon Emeklinin Beklediği Zam

Bakanlar Kurulu’nda imzalanan tasarıya göre, emeklilerin maaşlarına zam yapılacak… Bakanlar Kurulu’nda 19 Mayıs Kutlamaları da konuşuldu.

Yılın 2’nci Bakanlar kurulu Toplantısı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı.

6 saati aşkın süren toplantının gündemi bir hayli yoğundu.

Ancak en çok merak edilen konu intibak yasa tasarısıydı.

2 milyon emeklinin gözü kulağı Bakanlar Kurulundan gelecek haberdeydi.

Beklenen müjde toplantının ardından hükümet sözcüsü Bülent Arınç’tan geldi. Arınç şöyle konuştu:

“Yıllardır istismar edilen yıllardır ümitleri sömürdülen ve yıllardır eşit prim ödeme gün sayısı olmasına rağmen farklı yıllarda emeki oldukları için farklı maaş alan emeklilerimiz arasındaki bu eşitsizliği gidermiş olacağız.”

Emeklilere Yapılacak Artışlar Netlik Kazandı…

Yaklaşık 2 milyon emeklinin maaşlarında yapılacak artışlar da netlik kazandı. Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç artış miktarlarını açıkladı:

“Ücret artış bandı da 10 – 20 liradan 250-290 lira arasındaki artışa kadar herkesin kendi gün ve ne zaman emekli olduğuna bakılarak ayrı ayrı hesaplanmıstır. Bu yüzde75 lik gelisme hızını ilave ettiğimiz taktirde 10-20 liralık artıslar daha az emekliyi ilgilendirmekte. Ama 100 ila 290 lira arasındaki artış hemen hemen 1 buçuk milyon emekliyi ilgilendirecektir”

19 Mayıs Kutlamaları…

Bakanlar kurulunda konuşulan bir diğer önemli konu ise 19 mayıs kutlamaları oldu. Arınç bu konuya şu sözlerle açıklık getirdi:

“Bu bayramların kutlanmaması değil, bu bayramlar bizim övünç kaynağımızdır. Bu bayramları sevgiyle çoşkuyla kutlamak gerekir elbette bazı teklifler olmuştur. Bu öneriler bayramları yok sayan değil bu bayramları daha çok öğrenici ile en üst düzeyde katılımını sağlamak için düsünülmüştür.”

Uludere’de Ölenlere Tazminat Tutarı…

Arınç, Uludere’de hayatını kaybeden 35 kişinin ailelerine de kısa zamanda tazminatın belirlenerek ödeneceğini şu sözlerle söyledi:

“Geçmiste buna benzer olaylarda mahkemelerin taktim ettiği tazminat tutarları dikkate alınarak miktar belirlenecektir. Kanundaki limitin altında olmayacaktır ama mahkeme kararı dikkate alınarak bu konuda tazminat belirlemesine gidilecektir”

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI