“İstanbul’da yarın 3 hadise birden etkili olacak!”

Şiddetli kar yağışı İstanbul’a geri dönüyor. Yağışlar ne zaman başlayacak, ne zaman sona erecek, haftasonu durum ne?..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Birim Sorumlusu Ahmet Uçar, Haberturk.com’a konuştu ve İstanbul’a gelen yeni kar yağışı dalgasının ne derecede etkili olacağını açıkladı.

İSTANBUL’DA YARIN 3 HADİSE BİRLİKTE YAŞANACAK!

Yarın İstanbul’da aynı anda bazı ilçelerde yağmur, bazı ilçelerde karla karışık yağmur daha yüksek ilçelerde ise şiddetli kar yağışı görülecek. Yüksek kesimlerde bulunan ilçelerde şiddetli şekilde etkili olacak kar yağışı ise, 1 saat şiddetli yağdıktan sonra, uzun süre ara verip tekrar şiddetli yağmaya başlayacak. İstanbullular önümüzdeki 3 gün boyunca kar yağışının getirdiği olumsuzluklara karşı dikkatli olmalıdırlar.

HAVA SICAKLIKLARI

İstanbul’da bugün en yüksek sıcaklık 7 derece tahmin edilirken; çarşamba, perşembe ve cuma günleri hatta cumartesi günü de dahil olabilir; en yüksek 1 ila 3 derece, en düşük sıcaklıklar ise -1 ila 0 derece arasında olacaktır.

HAFTASONU KAR YOK!

İstanbul’da 3 gün boyunca etkili olacak kar yağışının; çarşamba, perşembe ve cuma günü de aralıklarla ve yer yer olmak üzere devam edeceği, cumartesi günü sabah saatlerinde itibaren ise bölgeyi terk edeceği tahmin ediliyor. Cumartesi günü öğleden sonra ve pazar günü istanbul’da yağış beklenmiyor. Genellikle parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ BÖLGESİ’NE UYARI

Bugün akdeniz bölgesinde kuvvetli fırtınayla beraber çok kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Bu konuda vatandaşların dikkatli olması isteniyor.

ANTALYA’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Antalya’da şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle Büyükşehir Belediyesi sınırlarındaki ilköğretim okulu ve liselerde eğitime ara verildi.

Kentte yaşamı olumsuz etkileyen sağanak yağış nedeniyle Konyaaltı Sahil Yolu’na parelel karayolu ulaşıma kapandı. Su baskını nedeniyle çok sayıda araç altgeçitte mahsur kaldı. Konyaaltı’dndaki Boğaçayı’nda taşkın meydana geldi. Belediye ekipleri kurtarma çalışmalarına devam ediyor.

OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ DİĞER İLLER

Isparta kent merkezi ve Gönen İlçesi, Afyonkarahisar il merkezi, Tunceli il merkezinde ve Mazgirt İlçesi’nde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 3 gün tatil edildi. Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde de ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi. Konya’nın Bozkır ilçesinde 1,5 gün, Karaman’ın Sarıveliler ilçesinde ise yarım gün eğitime ara verildi. Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde yoğun kar yağışı nedeni ile okullar 3 gün tatil edildi.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU

Yurdumuz dün akşamdan itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava kütlesinin etkisine girdi. Halen yurdumuzun büyük bir bölümünde yağışlar görülmektedir. Yağışlar kıyı kesimlerde yağmur, iç bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmaktadır.

Yurdumuz, üzerindeki yağışlı hava kütlesine ilave olarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine girecek. Bundan dolayı bugün Trakya’da yarın ise Marmara Bölgesi’nin tamamında, İstanbul’un yüksek kesimleri de dahil; yağışlar karla karışık yağmur ve kar şeklinde oluşacaktır.

METEOROLOJİ’DEN ÖNEMLİ UYARILAR

Vatandaşlar kuvvetli buzlanma ve don olaylarına karşı çok dikkatli olmalıdırlar. İstanbullular cumartesi gününe kadar özel araçları yerine toplu ulaşım araçlarını kullanmalıdırlar. İç ve doğu bölgelerimizde şiddetli kar yağışı devam edeceğinden dolayı bu bölgelerde yaşayan vatandaşlarda soğuk havanın getireceği olumsuzluklara karşı son derece dikkatli olmalı ve tedbirlerini almalıdırlar.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI
Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri

-Arizona Cottonwood da yasalara gore , plaj da çıplak güneşlenen kadinlari , plaj görevlileri siyah poşete koyarak plajdan cıkarıyorlar. -Tayvan...

DEVAMI