İstanbul’da patlama!

634116 detay - İstanbul'da patlama!Patlama KOÇ Köprüsü altındaki otobüs durağında meydana geldi

İstanbul Etiler Koç Köprüsü’nün altındaki otobüs durağında bir çöp kutusunda patlama meydana geldi. Patlama sonucunda 1’i polis 7 kişi yaralandı.

Bomba patladığında oradan geçmekte olan belediye otobüsünden çok sayıda yaralı hastaneye götürüldü. Yaralılar Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındılar. Şişli Etfal Hastanesi’ne kaldırılanların polis memuru Üzeyfe Erdem, İETT şoförü Seyfi Erdem, Yazgülü Şubatlı, Sami Işık ve soyadı öğrenilemeyen Agof adlı kişiler olduğu öğrenildi. Buradaki yaralılardan Yazgülü Şubat’ın hayati tehlikesi olmamasına karşın durumunun ağır olduğu belirtildi.

Okmeydanı Hastanesinde tedavi altına alınan yaralıların ise Ayten Bal ile Ceyhan Mercan olduğu belirtildi. Ayağından yaralanan Ayten Bal’ın ameliyata alınacağı bildirildi.

Bomba sesi İstanbul’un birçok semtinde duyuldu.

Patlamanın meydana geldiği otobüs durağının arka sokağında, Etiler Polis Meslek Yüksek Okulu bulunuyor.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, yaptığı açıklamada patlama sonrasında 7 vatandaşın yaralandığını söyledi. Vali Mutlu, yaralıların hayati tehlikelerinin olmadığını da sözlerine ekledi. Vali Mutlu, patlayıcının elektrikli bir bisiklet üzerine yerleştirildiğini tespit ettiklerini de belirtti.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir