İstanbul Üniversitesi’nde Patlama

3600911 41631716 - İstanbul Üniversitesi'nde Patlamaİstanbul Üniversitesi’nde Patlama

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi bodrum katında ses bombası patladı.
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde meydana gelen patlamaya fitil ateşlemeli basınç etkili ses bombasının neden olduğu öğrenildi.

Fakültenin kadınlar tuvaletinde öğle saatlerinde meydana gelen patlamanın ardından geniş çaplı inceleme başlatıldı. Yapılan incelemeler sonucunda patlamaya fitil ateşlemeli basınç etkili ses bombasının neden olduğu belirtildi.

Patlamada ölü ya da yaralı olmazken maddi hasar meydana geldi.

İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesi’ndeki Hukuk Fakültesi’nin bodrum katındaki kız öğrencilerin kullandığı tuvalette, saat 13.40’ta patlama meydana geldi. İçeride 3 kız öğrencinin bulunduğu sırada meydana gelen patlamada ölen ya da yaralanan olmazken kapı ve lavaboda hasar meydana geldi.

Olayın ardından İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü’nce yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi bayan tuvaletlerinde incelemelere göre basınç kaynaklı küçük bir patlama olmuştur. Kesinlikle yaralanan veya zarar gören öğrenci ya da personel bulunmamaktadır. İstanbul Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili araştırmasını sürdürmektedir.”

6 ÖĞRENCİ GÖZALTINA ALINDI

Bu arada, patlamanın ardından basın açıklaması yapmak üzere toplanan öğrenciler ile üniversitenin özel güvenlik görevlileri arasında tartışma çıktı. Tartışmanın arbedeye dönmesi üzerine bazı öğrenciler hafif yaralanırken, olay yerine polis ekipleri geldi.

Polis ekipleri, biri kız 6 öğrenciyi gözaltına aldı.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI