Işığa Çıkması İçin Umut Doğdu

Süleyman Elçin – Antalya’da 13 yaşında yakalandığı iltihaplı romatizma hastalığı nedeniyle koltuk değnekleri ile yürüyebilen, aynı hastalık nedeniyle sağ gözünün görme yetisini kaybeden ve gözünün ışıkta aşırı derecede sulanması ve ağrı vermesi…

Haber: Işığa Çıkması İçin Umut Doğdu
  • n - Işığa Çıkması İçin Umut Doğdu

Süleyman Elçin – Antalya‘da 13 yaşında yakalandığı iltihaplı romatizma hastalığı nedeniylekoltuk değnekleri ile yürüyebilen, aynı hastalık nedeniyle sağ gözünün görme yetisini kaybeden ve gözünün ışıkta aşırı derecede sulanması veağrı vermesi nedeniyle hayatını karanlık bir odada geçiren 29 yaşındaki Musa Gök için umut ışığı doğdu.

Aksu ilçesi’nde yaşayan Fahri-Arife Gök çiftinin ilk çocuklarıolarak dünyayagelen ve yakalandığı iltihaplı romatizma hastalığından dolayı gözünün aşırı derecede sulanması ve ağrıvermesi nedeniyle ışığa çıkamayan 29 yaşındaki Musa Gök’e Anadolu Ajansı’nın yaptığı haberin ardından yardım eli uzandı.

Ak Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, aileyi arayarak ameliyat için gerekli olan 7 bin 500 lirayı karşılayacağını bildirdi. Kendisinin de Aksulu olduğunu hatırlatan Samani, Gök’ün hayatının tamamen kararmasına izin vermeyeceklerini, aileye maddi ve manevi anlamda her türlü desteği vereceklerini dile getirdi. Haberi büyük bir üzüntüyle okuduğunu belirten Samani, Gök’ün iyileşerek arkadaşları gibi rahatça ışığa çıkarak hayallerini gerçekleştireceğini ifade etti.

-İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri de ziyaret etti-

Haberin yayınlanmasının ardından Antalya İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin talimatıyla İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Koordinatörü Ayşe Çetiner ve Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Nurcan Özsoy, Gök’ün Dumanlar Köyü’ndeki evine gelerek aileyi ziyaret etti. Çetiner ve Özsoy Gök’ün sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı.

Antalya İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada Gök’ün sağlık sorunlarının giderilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Gök’ü önce bir göz uzmanına muayene ettireceklerini anlatan Bilgin, ardından tedavi sürecini başlatacaklarını ve gereken her şeyi yapacaklarını kaydetti. Vatandaşların sağlık hizmetlerinden mahrum kalmaması için çaba gösterdiklerini vurgulayan Bilgin, Sağlık Bakanlığı‘nın her vatandaşın sağlık hizmetlerinden eşit koşullarda yararlanması için gerekli düzenlemeleri yaptığını belirtti.

-“Hayallerimi gerçekleştireceğim için mutluyum”-

Kendisine yardım eli uzatanlara teşekkür eden Gök, hayatının en güzel günlerini yaşadığını ve karanlık odadan kurtulacağı için mutlu olduğunu ifade etti. En büyük korkusunun sol gözünü de kaybetmek olduğun anlatan Gök, “Ameliyat masraflarım karşılanacağı için bu korkumdan kurtuluyorum. Bu günler benim bayramım oldu. Ameliyat olduktan sonra arkadaşlarımla rahatça gezeceğim. En büyük hayalim arkadaşlarım ve ailemle ağrısız, acısız güzel bir piknik yapmak. Hayallerimi gerçekleştireceğim için mutluyum” dedi.

Antalya‘da yaşayan Musa Gök’e 13 yaşındayken, boğazında ve ayaklarında şişme ve şiddetli ağrı şikayeti ile gittiği Serik Devlet Hastanesi’nde “İltihaplı romatizma” teşhisi konulmuştu. Teşhisin ardından Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi görmeye başlayan Gök, tedaviden sonuç alınamaması nedeniyle koltuk değnekleri yardımıyla yürüyebilir hale gelmişti. Yaşadığı hastalık nedeniyle eğitimini ilköğretim döneminde bırakmak zorunda kalan Gök, vücudundaki iltihap nedeniyle 8 yıl önce de sağ gözünün görme yetisini kaybetmişti. Gök, ışığa çıktığında sağ gözünün aşırı derecede sulanma ve ağrı yapması nedeniyle hayatını karanlık bir odada geçiriyordu. Gök’ün sol gözünü de kaybetmemesi için olması gereken ameliyat için 7 bin 500 lira istenmiş ve ailede bu parayı karşılayamamıştı.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI