“İş İsteyecektim Oynadığımla Kaldım”

3548162 69219607 - "İş İsteyecektim Oynadığımla Kaldım"“İş İsteyecektim Oynadığımla Kaldım”
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in ‘Hadi bir takla at da göreyim’ dediği Erzurumlu vatandaş durumdan şikayetçi.
aİçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in Erzurum ziyareti sırasında ‘Hadi bir takla at da göreyim. Hele bir oyna’ dediği ileri sürülen Mustafa Boğaçayır, “Bakan’ın takla at da göreyim dediğini duymadım. Ama bunu art niyetle veya beni küçük düşürmek için söylediğini tahmin etmiyorum” dedi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Erzurum’un Pasinler ilçesini ziyareti sırasında 64 yaşındaki Mustafa Boğaçayır’ın ‘Sayın bakanım sizi gördüğüme sevindim’ demesi üzerine ‘Nereden bileyim sevindiğini hele bir takla at da göreyim. Hele bir oyna’ demesi, başta muhalefet partileri olmak üzere bazı kesimlerden tepki görmüştü.

Bakan Şahin’le yaşadığı diyaloğun ardından gündeme gelen Mustafa Boğaçayır, o anları anlattı. Bakan’dan sadece iş istemek için yanına gittiğini söyleyen 6 çocuk babası Boğaçayır, “İş isteyecektim oynadığımla kaldım. Takla at dediğini duymadım. Ben geçim derdindeyim, siyasi malzeme yapılmak istemiyorum” dedi.

Hayatını çobanlık yaparak geçiren ve 7 yıl önce eşi İfagat Boğaçayır’ı kaybeden Mustafa Boğaçayır, Belediye ve Sosyal Dayanışma ve Dayanışma Vakfı’nın (SYDV) yaptığı yardımlarla yaşamını sürdürüyor. Yeşil kartlı olan Boğaçayır, çocuklarını evlendirip başka illere göndermiş. Bir oğlu ve geliniyle Deveboyu Mahallesi’nde gecekondu bir evde yaşayan Mustafa Boğaçayır, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in ilçeyi ziyaret edeceğini duyunca iş istemek için karşılamaya gittiğini söyledi.

Bir anda Bakan Şahin’le karşı karşıya kaldığını ve heyecanlandığını söyleyen Mustafa Boğaçayır, “Bakanı görünce karşısına geçtim ve ‘Sizi gördüğüme sevindim’ diyerek duygularımı ifade ettim. Hoşgeldiniz bakanım dedim. Bakanla tokalaştım. İlçeyi ziyaretine çok sevindiğimi söyledim. O sırada davul zurna çaldı. Heveslendim istediler ben de oynadım” dedi.

Yıllarca yoksullukla mücadele ettiğini belirten Boğaçayır, “Bakan’ın takla at da göreyim dediğini duymadım. Eğer duysaydım ne yapardım bilmiyorum. Ama bakanın bunu art niyetle veya beni küçük düşürmek için söylediğini tahmin etmiyorum. Ben sadece iş istemek için gitmiştim. Çok zor şartlarda geçinmeye çalışıyorum. Tansiyon, şeker ve bronşit hastalığıyla mücadele ediyorum. Bakanın ziyaretini benim için bir şans olarak düşündüm” diye konuştu.

Mustafa Boğaçayır’ın oğlu Latif Boğaçayır da bu konu üzerinde fazla durulduğunu ifade ederek ortada kötü niyetli hiçbir şeyin yaşanmadığını söyledi.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI