“İran’a Saldıranları Pişman Ederiz”

3545654 75501650 - "İran'a Saldıranları Pişman Ederiz"“İran’a Saldıranları Pişman Ederiz”
Ahmedinejad, ülkesine yapılacak olası saldırı halinde düşmanları pişman olacağını söyledi.
İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad, ülkesine yapılacak olası saldırı halinde silahlı kuvvetlerinin düşmanları pişman edeceğini söyledi.

İran’daki Ordu Günü nedeniyle ülke genelinde düzenlenen etkinlikler, silahlı kuvvetlerinin kara, hava, deniz ve özel kuvvetlerine ait birliklerin gövde gösterisine dönüştü.

Başkent Tahran’daki kutlamalarda çeşitli tür ve menzildeki füzeler de sergilendi. Ordu ve Devrim Muhafızları’nın üst düzey komutanlarının da katıldığı Tahran’daki törenler kapsamında konuşan Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, silahlı kuvvetlerin İran’ın varlık ve bütünlüğünü korumaya hazır olduğunu belirterek İran’a saldırmak isteyenleri uyardı.

Herhangi bir ülke ismi belirtmeyen Ahmedinejad, “İran milleti dostluk ve barış istiyor. Ancak İran silahlı kuvvetlerinin her türlü saldırıya karşı pişman edici yanıt vereceğini herkes bilmelidir” dedi.

Bölge güvenliğinin bölge ülkelerinin katılımıyla sağlanabileceğini ifade eden Ahmedinejad; yabancı müdahalelerin güvensizlik, ihtilaf ve tahribattan başka bir şey getirmeyeceğini savundu.

İSRAİLLİ KANALDAN KIYAMET SENARYOSU

İsrail’de yayın yapmakta olan televizyon kanallarından biri olan Channel 10, ordu yetkilileri ile haftalarca görüşmeler yaparak nükleer müzakerelerin bir sonuca varamaması durumunda İsrail’in İran’a bir saldırı düzenleyeceğini duyurmuştu.

Kanalın muhabiri Alon Ben-David’e göre İsrail, 23 Mayıs’ta Bağdat’ta gerçekleşecek ikinci tur müzakerelere kadar bekleyecek, müzakerelerin çökmesi durumunda orduya İran’ın nükleer tesislerine saldırı emri verilecek.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI
Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri

-Arizona Cottonwood da yasalara gore , plaj da çıplak güneşlenen kadinlari , plaj görevlileri siyah poşete koyarak plajdan cıkarıyorlar. -Tayvan...

DEVAMI