İos 6 Çıkar Çıkmaz Android’e Fark Attı

Apple’ın mobil işletim sistemi İOS 6, çıktığı anda en çok kullanılan sürümlerden biri haline geldi. İşte mobil işletim sistemleri pazarında güncel sürümlerin kullanım oranları: Akıllı …

Kredi Almak İsteyenler Mutlaka TıklayınApple’ın mobil işletim sistemi İOS 6, çıktığı anda en çok kullanılan sürümlerden biri haline geldi. İşte mobil işletim sistemleri pazarında güncel sürümlerin kullanım oranları:

Akıllı telefon pazarının lider mobil işletim sistemi Android ile ilgili olarak en çok şikayet edilen konuların başında güncellemeler konusundaki yetersizlik geliyor. Üreticiler güncellemeler konusunda nispeten yeni cihazlara öncelik verirken diğer cihaz kullanıcılarını ise uzunca bir süre beklemeye itiyor.

Bu duruma karşılık Android’in en büyük rakibi olan iOS cephesinde ise tam tersi bir durum söz konusu. Kontrolün tamamıyla Apple’da olması sayesinde şirket, yeni güncellemeleri kullanılabilecek tüm cihazlar için aynı anda yayınlıyor ve kullanıcılarını memnun ediyor.

Bu durumun son örneği ise İOS 6’da yaşandı. Yayınlanan yeni güncelleme sonrasında iOS 6 kısa sürede %15’in üzerinde bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başardı ve bu sayı gitgide daha da artıyor. Android cephesinde ise durum biraz vahim. Güncel sürüm olan Android 4.1 Jelly Bean an itibariyle %1.2’lik bir kullanım yüzdesine sahip. Yayınlanmasının üzerinden bir yıl geçen Android 4.0 Ice Cream Sandwich’in ise %20.9’luk bir payı bulunuyor.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir