INSTAGRAM ARTIK TAMAMEN FACEBOOK’UN

Sosyal iletişim sitesi Facebook Nisan ayında Instagram için 1 milyar dolarlık bir teklif yapmıştı ve bu teklifin sonunda Instagram onun oldu….
Facebook Instagram’ı satın alma işlemini tamamladı.

Fotoğraf paylaşım sitesinin kurucusu Kevin Systrom satış işleminin sona erdiğini bizzat duyurdu.

Sosyal iletişim sitesi Facebook Nisan ayında Instagram için 1 milyar dolarlık bir teklif yapmış ve Ağustos ayında ABD’li piyasa düzenleme yetkililerinden şirketi satın alabilmek için gerekli olan izni koparmıştı.

Ancak Mayıs ayından itibaren Facebook hisselerinin hızla düşüşe geçmesi, internet sitesinin Instagram’a önerdiği hisse senetleri ve nakit paradan oluşan teklifin 700 milyon dolara gerilemesine neden oldu.

FACEBOOK’UN İNSTAGRAM’A YAPTIĞI TEKLİF

38 dolarla borsaya giren Facebook hisseleri, Perşembe gününü 19 dolardan kapattı.Facebook’un Instagram’a yaptığı teklif, 300 milyon dolar nakit para ve 23 milyon hisse senedinden oluşuyordu.

FACEBOOK AİLESİNDEN OLMANIN HEYECANI

Satışla ilgili Facebook üzerinden bir açıklama yapan Instagram kurucusu Systrom, ‘Artık resmi olarak Facebook ailesinin bir parçası olduğumuz için çok heyecanlıyım’ dedi.

Systrom sözlerine, ‘ Bu uzun yolculuğun gelecek bölümü konusunda, büyük bir heyecan içindeyim ” diyerek devam etti. 2010 yılında kurulan Instagram’ın 50 milyondan fazla kullanıcısı var ve yakın zamanda yapılan bir araştırma dünyadaki önemli markaların neredeyse yarısının bu siteyi pazarlama kampanyalarında kullandığını gösterdi.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Mobil Sohbet Nasıl Yapılır Mobil Sohbet Nasıl Yapılır

Mobil sohbet etmek için bir çok alternatif vardır.İstediğiniz her yerden bağlanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Canınız sohbet etmek...

DEVAMI
Mobil sohbet teknolojisi Mobil sohbet teknolojisi

Mobil sohbet teknolojisi günümüzde popüler hale gelmeye başladı.Her geçen gün mobil kullanım alanları artıyor.Buna paralel olarak sohbet siteleri mobil...

DEVAMI
Domain seçimi nasıl olmalıdır? Domain seçimi nasıl olmalıdır?

Bir web sitesi kurmak isterseniz ilk önce bir domain sahibi olmalısınız.Peki domain seçerken nelere dikkat edilmelidir.Kuracağınız web sitesine uygun...

DEVAMI