İMKB’de sistem çöktü

02.03.2012 – 12:18

İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) alım-satım sisteminde yaşanan teknik sorunun devam etmesi nedeniyle bugün gerçekleşen bütün işlemlerin ve girilen tüm emirlerin iptal edileceği bildirildi.İMKB’nin Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderdiği açıklamada, alım-satım sisteminde yaşanan teknik sorunun devam etmesi nedeniyle bugün gerçekleşen bütün işlemlerin ve girilen tüm emirlerin iptal edileceği belirtilirken, seansın yeniden başlama saatinin duyurulacağı bildirildi.

İMKB’de bugün işlemler teknik sorundan dolayı zamanında başlamamış, saat 10.25’te başlayacağı duyurulan Sürekli Müzayede işlemlerinin başlangıcı da ertelenmişti.
İMKB’de müzayede işlemlerinin başlangıcı yeniden ertelendi

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi’nde sürekli müzayede işlemlerinin başlangıcının yeniden ertelendiği bildirildi. Sabah, teknik bir sebepten dolayı işlemlerin saat 10:25’te başlayacağı duyurulmuştu.

İMKB’den daha sonra konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Teknik bir sebepten dolayı 10.25’te başlayacağı duyurulan sürekli müzayede işlemleri başlangıcı ertelenmiştir. Seansın yeniden başlama saati ilan edilecektir. ” denildi.

Açıklamada, teknik sorunların devamından dolayı bütün işlemlerin ve girilen tüm emirlerin iptal edileceği de vurgulandı.
BORYAD Başkanı Ali Bahçuvan: Türkiye piyasası küçük bir piyasa değil, hukuki problemler çıkabilir

Borsa Yatırımcıları Derneği (BORYAD) Başkanı Ali Bahçuvan, İMKB’de yaşanan teknik soruna ilişkin hukuki sorunlar yaşanabileceğine dikkati çekti.

İMKB’de yaşanan teknik soruna yönelik açıklama yapan BORYAD Başkanı Ali Bahçuvan, olayın hukuki boyutlarına da dikkati çekerek, ”Türkiye piyasası küçük bir piyasa değil, yerli yabancı bir çok yatırımcı var. Bu konuda hukuki problemler çıkabilir” dedi.

Teknik sorunun kapanış seansı ile ilgili olabileceğine de değinen Ali Bahçuvan, eğer sistem şu an için bunu kaldırmaya müsait değilse bunun ertelenebileceğini belirterek, ”Eğer, kapanış seansını şu an için mevcut sistem kaldırmıyorsa, bu 3-4 ay ertelenebilir. Teknik yatırımlar yapıldıktan sonra geçilir. Kapanış seansı, seansların açık olmasından daha önemli değil” dedi.

Bahçuvan, finans merkezi olmaya aday olan İstanbul’da böyle bir sorunun yaşanmasının da ayrıca sıkıntı verici olduğunu kaydetti.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI