“İktidarın Vereceği Bir Şey Kalmadı”

Bahçeli, “Bu Hükümet’in Üçüncü Bir Dönem İktidar Olmasıyla Ülkeye Sağlayacağı Bir Hizmet Gözükmemektedir” Dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, iktidara gelmek için vatandaşlardan destek beklediklerini belirterek, “Bu Hükümet’in üçüncü bir dönem iktidar olmasıyla ülkeye sağlayacağı bir hizmet gözükmemektedir” dedi.

Bahçeli, Seçim çalışmaları kapsamında geldiği Uşak’ta, şeker fabrikası önünde partililerce karşılandı. Buradan Ulubey ilçesi Umurca beldesine geçerek, kahvehanede vatandaşlarla sohbet eden Bahçeli, daha sonra halka hitap etti.

Seçim gezilerine 1 Ekim 2010 tarihinde Kars, Ardahan ve Iğdır’dan başladığını, gezilerinde halkın sıkıntılarını yakından gördüğünü ifade eden Bahçeli, şunları söyledi:

“Bu Seçim çok önemli, seçime yüksek katılımın sağlanmasında yarar var. Özel bir mazeretiniz yoksa mutlaka sandığa gidin. Ne kadar çok katılım olursa, Seçim sonuçları üzerindeki meşruiyet tartışması o kadar ortadan kalkar. Ülkemizi sekiz yıldan bu yana yöneten Adalet ve Kalkınma Partisi başarılı bir yönetim ortaya koyamamıştır. Bu Hükümet’in üçüncü bir dönem iktidar olmasıyla ülkeye sağlayacağı bir hizmet gözükmemektedir. Çünkü bu Hükümet tükenmiştir, yıpranmıştır ve bu Hükümet, Türkiye’de önemli bir tahribat yapmıştır.”

Türkiye’de bir değişime ihtiyaç olduğunu ifade eden MHP lideri, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sekiz yılı tamamlamış iktidarın ortaya koyacağı hizmet olmadığına göre, iktidar değişikliği Türkiye’yi rahatlatır. Darbelerle, ara rejimlerle Türkiye’yi yönetme ortadan silinmeli, millet iradesiyle bu iş olmalı.

İktidar ‘Bizi millet getirdi’ diyor. Biz de ‘Madem seni millet getirdi, millet götürmesini de bilir’ diyoruz. Önümüzdeki Seçim Adalet ve Kalkınma Partisinin iktidarı kaybettiği, yeni bir iktidarın doğuşuna vesile olacak, hayırlı Seçim olacaktır.”

MHP’nin iktidara talip olduğunu, projelerini, hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

“Tek eksiğimiz vatandaşların MHP’ye vereceği destektir. Bu seçimde bunu başaracağımız inancındayım. Toplam nüfusunun yüzde 18.8’i yoksul, başka bir ifadeyle 73 milyon nüfusumuzun 12.5 milyonu yoksulluk çizgisinin altında kaldı. Bunun içinde önemli bir bölümü açlık sınırının altında, 5 milyon 600 bine yakın işsizimiz var büyük çoğunluğu genç işsiz, her ailede bir işsiz var.

Adalet ve Kalkınma Partisinin uygulamalarını açlık, adaletsizlik, ahlaksızlık olarak değerlendirebileceğimiz gibi, sekiz yıllık uygulama içerisinde ülkemiz kriz kaos, kargaşa, gruplaşma ve kavga ortamına sürüklenmiştir.

Bu iktidarın milletimize vereceği bir şey kalmamıştır. Tek başına iktidar olmakla beraber, çok sayıda milletvekili sayısı bulunmakla beraber Seçim beyannamelerinde, meydanlarda vaat ettiklerini yerine getirememişlerdir.” – Uşak (Anadolu Ajansı)

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI