“Hopa’ya eşkiya indi!”

635743 detay - "Hopa'ya eşkiya indi!"Başbakan Erdoğan’dan Hopa’daki olaylar için ilk yorum

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon mitinginde, Hopa mitingi öncesi ve sonrasında yaşanan olayları yorumladı.

Başbakan Erdoğan, Hopa’da yaşanan olaylar hakkında şunları söyledi: “Ben Hopa’ya eşkiyaların indiğini bilmiyordum. Meğerse eşkiya Hopa’ya da inmiş ve ne yazık ki taşlarla araçlarımıza saldırdılar. CHP’nin devasa bir pankartı yanında, “Tek yol sokak, tek yol devrim” diyor. Altında ki imza ‘halk evleri’ diyor. CHP kimlerle iş tutuyor bilmenizi istiyorum. Bu CHP ve ekibine 12 Haziran’da hesap sormaya var mıyız? Kimler kimlerle el ele dolaşıyor görelim. Bunlar 12 Haziran’da da CHP’si, MHP’si, BDP’si el ele vermediler mi? Hedefte AK Parti var fakat AK Parti kimin şahsında var, milletin şahsında var. Bizim rotamızı çeteler değil millet çizdi”

“CHP İLE BDP ARASINDAKİ YAKINLAŞMA”
AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, ”BDP ile CHP arasındaki yakınlaşma, Hopa’da yaşanan olaylarda kendini gösterdi” dedi.

Kılıç, seçim çalışmalarını sürdürdüğü Terme ilçesinde yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konvoyuna Hopa’da yapılan taşlı saldırıları kınadı.
”BDP ile CHP arasındaki yakınlaşma Hopa’da yaşanan olaylarda kendini gösterdi” diyen Suat Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: ”CHP ile BDP arasındaki gayrı resmi ittifak Türkiye’nin gündemine oturduktan sonra Türkiye’nin değişik yerlerinde de anlaşılıyor ki, CHP tabanı da aynen BDP tabanı gibi, taşlı sopalı eylemlerden, alan işgallerinden, illegal gösterilerden medet umar hale gelmiştir. Demokrasiye yönelen en büyük tehdit şu an CHP’deki taşkınlıktır. Bu taşkınlık elbetteki cevabını 12 Haziran sandığında alacaktır. CHP’lilerin taşkın yaklaşımlarını kınıyorum. Bu yaklaşımlar, bu tavırlar, bu taşkınlıklar Türk siyasetine hiçbir şekilde yakışmıyor. CHP’nin tarihine de, mazisine de yakışmıyor. Ama maalesef Kılıçdaroğlu idaresindeki CHP’de dümen kimin elinde belli değil, kontrol tamamen kaybedilmiş durumda.”

Yaşanan olayların ibret verici olduğunu vurgulayan Kılıç, ”Hopa’da yaşanan çirkinlikler, CHP’nin Türk kamuoyundan özür dilemesini gerektiren çirkinliklerdir” ifadelerini kullandı.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI