HIRSIZLARIN İPAD TAKTİĞİ ŞOK ETTİ

ABD’de yaşayan Bobbi Linden kızına doğum günü hediyesi olarak iPad satın aldı. Büyük bir heyecanla hediyesini açan genç kız paketten çıkanı gördüğünde neye uğradığını şaşırdı.
ABD’nin Teksas eyaletinde yaşayan Bobbi Linden kızı Courtney’e uzun süredir istediği iPad’i satın aldı. Doğum gününde iPad’ine kavuşan Courtney tabletini kullanmak için sabırsızlanarak paketi açtı.

Genç kız kağıtların arasında iPad’in ağırlığı hesaplanarak yerleştirilmiş defterlerle karşılaştı.

15. doğum gününü kutlamaya hazırlanırken büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Courtney annesiyle birlikte iPad’ini satın aldıkları mağazaya geri götürdü.

Linden paralarını geri alabilmek için uzun bir süre mağaza yetkililerini için ikna etmeye çalıştı.

İnternet gazetesi Huffington Post’a konuşan Linden şunları söyledi:

“Yetkili bana o güne kadar böyle bir şey görmediğini, bize yardımcı olamayacağını söyledi.”

Linden’in Amerikan KHOU televizyonunu arayarak durumu anlattığı, muhabirlerin mağazanın konuyla ilgili soruşturma başlatmasını sağladığı bildirildi.

Araştırma sonucunda Linden’e satılan iPad’in usta bir hırsız tarafından çalındığı ortaya çıkınca mağaza yetkilileri aileye yeni bir tablet vereceklerini açıkladı.

Güvenlik yetkilileri bu tarz dolandırıcılık olaylarının özellikle kuzey Amerika’da son günlerde yaygınlaştığına dikkat çekiyor.

Büyük mağazalardan iPad satın alan bazı kişiler tabletleri paketlerinden çıkardıktan sonra içlerini iPad ağırlığında kağıt ya da defterle doldurduktan sonra paketi hiç açılmamış gibi tekrar kapatarak mağazalara geri götürüyor ve çeşitli bahanelerle para iadesi istiyor.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Mobil Sohbet Nasıl Yapılır Mobil Sohbet Nasıl Yapılır

Mobil sohbet etmek için bir çok alternatif vardır.İstediğiniz her yerden bağlanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Canınız sohbet etmek...

DEVAMI
Mobil sohbet teknolojisi Mobil sohbet teknolojisi

Mobil sohbet teknolojisi günümüzde popüler hale gelmeye başladı.Her geçen gün mobil kullanım alanları artıyor.Buna paralel olarak sohbet siteleri mobil...

DEVAMI
Domain seçimi nasıl olmalıdır? Domain seçimi nasıl olmalıdır?

Bir web sitesi kurmak isterseniz ilk önce bir domain sahibi olmalısınız.Peki domain seçerken nelere dikkat edilmelidir.Kuracağınız web sitesine uygun...

DEVAMI