Her Yerde İnternet Hem de Bedava!

 

Nerede ne ağ varsa yakalayan bir aracınız olsa, hiç internetsiz kalmasanız; güzel olmaz mı?

Haber: Her Yerde İnternet Hem de Bedava!

Bundan sonra internete bağlanmak için ne modemle ne ağla uğraşmaya gerek kalacak. Wi-Fi bağlantısı olmayan bir cafe, havaalanı veya oteldeyseniz Open Garden yazılımı kullanan bir telefon tespit edip artık internete bağlanabileceksiniz.

Open Garden adlı uygulama, aynı ortamda bulunan mobil cihaz kullanıcılarına, oluşturduğu ağ ile internete bağlanma fırsatı veriyor. Bunun için ağa katılacak mobil cihazlarda Open Garden uygulamasının yüklü olması yeterli olacak.

Uygulamayı geliştiren, San Francisco merkezli Open Garden şirketinin CEO’su Micha Benoliel, “Her akıllı telefon, bir bilgisayar ve bir ağ yönlendiricidir (router). Open Garden ile akıllı telefonları aynı yerde aynı ağda toplayabileceğimizi düşündük” dedi.

Benoliel, sistemi “Cihazlar yeterli yakınlıkta oldukları sürece kendilerini sorunsuzca algılayabiliyor. Eğer ağı oluşturacak telefonlardan bir tanesinin internete erişimi varsa diğer cihazlar bu bağlantıdan faydalanabiliyor” diye özetledi.

Benoliel, uygulamalarının özellikle sıkça seyahet eden ve yüklü internet faturası ödeyen akıllı telefon sahiplerinin işine yarayacağını belirtti.

SAHİBİNİ ASLA AĞSIZ BIRAKMIYOR!

Open Garden, ağa doğrudan bir bağlantı bulunmadığı zaman diz üstü bilgisayar ve cep telefonları gibi diğer cihazlar aracılığıyla internete erişim sağlıyor. Eğer internete erişimi sağlayan telefon sahibi ağı terk ederse uygulama hemen en iyi ikinci bağlantı alternatifini arıyor.

VERİ PAYLAŞIM İMKANI OLACAK

Open Garden, Android tabanlı mobil cihazlar ve Windows ve Mac ile uyumlu.
Uygulama aynı zamanda, iPhone ve tablet bilgisayarlar gibi farklı mobil cihazlara bağlanılmasını da mümkün kılacak.

Open Garden, kısa zamanda uygulamaya yeni içerikler ekleyerek, ağı oluşturan kullanıcının internetinin paylaşımına limit getirecek, ayrıca kullanıcının ortak ağa ne kadar veri aktarabileceğini kontrol etmesini sağlayacak.

Benoliel, gelir kaybına uğramaktan korkan mobil telekomünikasyon kuruluşlarının eleştirilerinin aksine, kullanıcıların, Wi-Fi ağlarına kayarak fazla yoğunluktan yavaşlayan 3G ve 4G ağlarını rahatlatabileceğini savundu.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Mobil Sohbet Nasıl Yapılır Mobil Sohbet Nasıl Yapılır

Mobil sohbet etmek için bir çok alternatif vardır.İstediğiniz her yerden bağlanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Canınız sohbet etmek...

DEVAMI
Mobil sohbet teknolojisi Mobil sohbet teknolojisi

Mobil sohbet teknolojisi günümüzde popüler hale gelmeye başladı.Her geçen gün mobil kullanım alanları artıyor.Buna paralel olarak sohbet siteleri mobil...

DEVAMI
Domain seçimi nasıl olmalıdır? Domain seçimi nasıl olmalıdır?

Bir web sitesi kurmak isterseniz ilk önce bir domain sahibi olmalısınız.Peki domain seçerken nelere dikkat edilmelidir.Kuracağınız web sitesine uygun...

DEVAMI