Helikopter kazasında acı kaybımız

617975 detay - Helikopter kazasında acı kaybımızBursa yakınlarında düşen Ciner Hava Taşımacılık A.Ş.’ye ait helikopterde pilotlarımızdan Ahmet Deniz hayatını kaybetti

Ciner Hava Taşımacılık A.Ş.’ye ait ’TTC-HET’ kuyruk tescilli helikopter, İstanbul’dan Ankara’ya giderken Bursa’nın Orhangazi ilçesi yakınlarında düştü.

Jandarma ekiplerinin bölgeye ulaştığını ifade eden yetkililer, Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler ile ilk yardım ekiplerinin de olay yerine sevk edildiğini kaydetti.

Edinilen bilgiye göre, arama-kurtarma çalışmalarına katılan askeri bir helikopterin verdiği koordinatlar doğrultusunda Bayırköy mevkisine giden jandarma ve sivil savunma ekipleri, dağlık arazide bir kaç kilometre yürüyerek helikopterin enkazına ulaştı.

Olay yerinde yapılan ilk müdahalede helikopterdeki pilotlarımızdan Ahmet Deniz’in hayatını kaybettiği belirlendi.

Bir pilotun öldüğü, bir pilotun yaralandığı kazada, yaralı teknisyene de ulaşıldı.

Sedyeye bağlanan yaralı teknisyen, sarp araziden sivil savunma ve UMKE ekipleri tarafından halatlarla çekilerek çıkarıldı.

Yaralı Pilot İsa Işık’ın da tedavisine başlandı. Askeri helikopterlerle Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne getirilen Işık’ın vücudunun 3-4 yerinde kırık olduğu belirtildi.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir