Hastalardan sağlıkçılara büyük tepki

Bakan Akdağ’dan eylemin birinci gününde açıklama geldi

Türk Tabipler Birliği’nin öncülüğünde 2 gün iş bırakan doktorlar, bugün eylemlerine başladı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’dan da eylemin ilk gününe ilişkin bir açıklama geldi. Bakan Akdağ, Türk doktorlarının vatandaşları sıkıntıya uğratabilecek bir faaliyet içerisinde olacaklarına asla inanmadığını belirtti.

“TÜRK DOKTORLARI SIKINTIYA SOKACAK FAALİYETTE BULUNMAZ”
Akdağ’ın açıklaması şöyle oldu: “Türkiye genelinde binlerce sağlık emekçisi, Türk Tabipleri Birliği öncülüğünde bugün ve yarın “Herkese eşit, nitelikli, ulaşılabilir, ücretsiz sağlık hizmeti” istemiyle iş bırakıyor. İstemleri arasında iş güvencesi, insanca yaşamak ve emekliliklerine yansıyacak temel ücret, sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı ile herkese eşit, ücretsiz, nitelikli sağlık hizmeti konularının yer aldığı sağlık çalışanları bugün Türkiye genelinde iş bırakma eylemi uygulayacak. İki gün boyunca sağlık sektörü çalışanları hasta bakmayacak, randevu vermeyecek ve sadece acil hastalara bakacak.

Bu eyleme Türk doktorlarının katılmayacağını ancak küçük marjinal grupların olabileceğini ifade eden Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Daha grev falan görmemekteyiz biz. Türk doktorlarının vatandaşlarımızı sıkıntıya uğratabilecek bir faaliyet içerisinde olacaklarına asla inanmıyorum. Küçük marjinal gruplar olabilir. Hepsi o kadar olacaktır” dedi.

HASTALAR TEPKİLİ
Türkiye genelinde doktorların iş bırakması sebebiyle mağdur olan hastalar, doktorların eylemine tepki gösterdi. Bursa Devlet Hastanesi’ne gelip muayene olamayan birçok hasta, doktorların eylemini ‘saçmalık’ olarak nitelendirdi.

Sabah saatlerinde hastaneye gelen hastalar doktorların kendilerini muayene etmemesinin şaşkınlığını yaşadı. Beyaz önlüklerini giyip hastane binası içinde toplanan doktorlar, hastaların şaşkın bakışları arasında birbirleriyle sohbet etmeyi tercih etti.

“İLAÇLAR BİTTİ, NE YAPACAĞIMIZI BİLMİYORUM”
Bir haftadır hastasının hapını içmediğini belirten bir bayan hasta yakını,” Şeker hastası. Şimdi gerisin geriye gidiyoruz evimize. Eylem olduğunu bilmiyorduk. Böyle bir saçmalık olmaz. Kesinlikle olmaz. Baksınlar hükümet parasını ne verecekse verir. Böyle olurmu hiç.” dedi.

Başka bir şeker hastası ise,” Rapor alamadım ilaçlar bitti ne yapacağımızı bilmiyorum. Ayakta duramıyorum.” şeklinde konuştu.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI