Hasip Kaplan’dan Meclis’e Tehdit

Kaplan, kaş yapayım derken göz çıkardı. Tututklu milletvekillerini savunurken Meclis’i tehdit etti!

 BDP Şırnak milletvekili ve grup başkan vekili Hasip Kaplan, Meclis’te konuşurken tutuklu milletvekillerini hatırlattı ama konuşurken adeta kendinden geçti.

“8 MİLLETVEKİLİ 1 FİDAN ETMİYOR, MEMURUNUZ ÇOK KIYMETLİ!”

8 milletvekilinin ‘olağanüstü yargı’ tarafından tutuklu olduğunu söyleyen Kaplan şöyle konuştu:

“Özel yetkili mahkemeler Meclis’in üzerinde mi? 1 yıldır Meclis 8 milletvekili eksik toplanıyor. ‘Ben çoğunluksam hukukum, kanunum, Allah’ın kelamıyım’ mı diyeceksiniz? Hiç mi sizde insanlık, vicdan, milletin iradesine saygı yok? 8 milletvekili bir Fidan etmiyor. Memurunuz çok kıymetli değil mi?”

“YA ÇIKACAKLAR YA MECLİS’İ KİLİTLEYECEĞİZ”

Kaplan’ın bağırarak konuşmasını sürdürmesi üzerine arka sıralarda oturan Ak Parti Kütahya Milletvekili Soner Aksoy, “Bağırma, hep böyle yapıyorsun” dedi.

Kaplan’da bunun üzerine Aksoy’a, “Konuşma ya terbiyesiz herif. Senin huyun bu. Tutuklu milletvekilleri varken nasıl saygısızlık, terbiyesizlik edebilirsin; utanmaz! Sende vicdan yok” diye bağırdı.

Ses tonununu yükselterek konuşmasını sürdüren Kaplan, “Ya bu milletvekilleri çıkacak ya da bu Meclis’i kilitleyeceğiz. Bunu hesabınıza, defterinize, vicdanınıza, kitabınıza yazın” dedi.

AKŞENER “ÇAY İÇMEYE” ÇAĞIRDI

Tartışmanın sürmesi üzerine Meclis Başkan vekili Meral Akşener, ‘çay içmek üzere’ grup başkan vekillerini odasına çağırarak birleşime ara verdi.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir