Halk benzin!

Büyükşehir’in eli pompaya uzandı!

Bloomberg HT’de canlı yayın konuğu olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş önemli mesajlar verdi!
Canlı yayında Bloomberg HT’nin sorularını yanıtlayan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, ekonomik değer yaratacak farklı projeleri olduğunu dile getirdi.

“AKARYAKIT MARKASI OLUŞTURMA PROJELERİMİZ VAR”
İBB bünyesinde benzin istasyonları zinciri kurarak bir akaryakıt markası yaratmak istediklerini belirten Topbaş projelerle ilgili olarak, “İspark gibi şehrin önemli ekonomik değeri olacak bazı projelerimiz var. Bir tanesi benzin istasyonu zinciri yapıp akaryakıt markası oluşturup satmak. Bir de belediye olarak web televizyonculuğuna soyunduk. Taksiler, meydanlar gibi her tarafta olacak bir yayın ağı oluşturulacak. Bunlar kentliye hizmet için yapılan önemli şeyler” açıklamasını yaptı.

“İDO’NUN YERLİ VE YABANCI ÇOK TALİBİ VAR”
İstanbul Deniz Otobüsleri’nin (İDO) özelleştirilmesinde son teklif tarihinin 31 Mart olduğunu belirten Topbaş, “31 Mart’tan sonra masaya oturulacak. Kıyasıya mücadele olacağına inanıyorum çünkü İDO’nun çok talibi var. Bu sevindirici. Arzu ettiğimiz, gerçekten bu işi yapacak firmaların devreye girmesi” diye konuştu. Topbaş, İGDAŞ’ın da bu yıl içinde özelleştirileceğini söyledi.

“İSTANBUL’UN EN ÖNEMLİ SORUNU DEPREM”
İstanbul’un en önemli sorununun deprem riski olduğunu ifade eden Başkan, bu durumun kentin yenilenmesi için bir şans olarak kullanılabileceğini söyledi. Topbaş, “Depreme karşı yapıların güçlendirilmesi için 1.6 milyar TL harcama yaptık. Güçlendirilmesi gereken konutlar için yeni olanaklar da yaratacağız” dedi.

Kentsel dönüşüm uygulamalarına hız verdiklerinin altını çizen Belediye Başkanı, Taksim’in yayalaştırılması için de hazırlıkların yapıldığını söyledi. Topbaş, başta Beyazıt meydanı olmak üzere buna benzer diğer meydan çalışmaları olduğunu da sözlerine ekledi.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir