Haftanın TV filmleri-06.Eylül.2011

88 Dakika

Yönetmen:Jon Avnet Oyuncular: Al Pacino,Deborah Kara Unger, Neal McDonough

Seattle’da mahkeme için çalışan çok ünlü bir psikiyatrist ve kolej profesörü Jack Gram, bir seri katil olan Jon Foster’in ölüm cezasına çaptırılması konusunda jüriyi etkileyen, mahkumiyetinden sorumlu bir kişi konumundadır. Seri katil, Jon Foster, Jack Gramm’ı kendisiyle ilgili manipülasyon yapmakla, bir şahidi ve şahidin kız kardeşini ona karşı ifade verme konusunda kandırmakla suçlar.

Jon’un cezasının infazı öncesi akşam saatlerinde Jack’e bir telefon gelir. Telefonda cinayeti çözmesi için sadece 88 dakikası olduğu söylenmektedir. Bu mesajı veren kişi kadınları Jon Foster gibi öldürmektedir. Jack, eski karısı, FBI ajanı Shelly Barnes, arkadaşı Frank Parks ve asistanı Kim Cummings ile bir üniversitenin kampusu içinde bu problemli öğrenci ile bu öğrencinin öldürmeyi planladığı kadını bulmaya çalışır.

(TNT – 20.00)

Kasabanın Yenisi

YÖN: JONAS ELMER OYN: RENEE ZELLWEGER, HARRY CONNICK JR. 2009 (COMEDY / ROMANCE)

Lucy Hill (Renee Zellweger) işine tutkuyla bağlı Miami’li bir işkadınıdır. Minnesota’daki bir üretim tesisine dokuz aylığına geçici görevle gönderilince hayatı bir anda alt üst olur. Evlenmeye niyeti olmadığını belirterek avukatlık yapan erkek arkadaşı Seth’i terk ettikten sonra da Minnesota’nın yolunu tutar.

(Show TV – 21.45)

Griffin and Phoenix

Orijinal adı: GRIFFIN & PHOENIX Yönetmen: ED STONE Oyuncular: DERMOT MULRONEY, AMANDA PEET, SARAH PAULSON, BLAIR BROWN Yapım Yılı: 2006

Bir kadın ve bir erkek, ölüme en çok yaklaştıkları dönemde birbirine yaslanıyor. My Best Friend’s Wedding / En İyi Arkadaşım Evleniyor’un esas oğlanı Dermot Mulroney ile romantik komedilerde olduğu kadar gerilim filmlerinde de kendini gösteren Amanda Peet, Griffin & Phoenix’in başrollerini paylaşıyor. Film, Mulroney’in canlandırdığı Henry Griffin’in kansere yakalandığını öğrenmesiyle başlıyor. Tedavinin imkansız olduğunu ve fazla zamanı olmadığını öğrenen Griffin, son günlerini hayattan zevk alarak geçirmeye karar veriyor. İşini bırakıyor, etkileyici bir roman yazmaya niyetleniyor ve bir üniversitede psikoloji dersi almaya başlıyor. Sınıfta Sarah Phoenix ile tanışıyor. Pozitif enerjisi ve her daim gülen yüzüyle çok geçmeden Phoenix tam da ihtiyacı olan kişiye dönüşüyor. Ne var ki, Phoenix’in de ölümcül bir sırrı olduğu ortaya çıkıyor. Genç kadın da yaşayacak çok fazla zamanı olmadığını itiraf ediyor. O andan sonra Griffin ve Phoenix birbirlerine daha çok bağlanıyorlar ve son günlerini diledikleri gibi geçirmeye karar veriyorlar.

( CNBC-E – 23.00 )

Arkadaşımın Aşkı

Yönetmen: Howard Deutch Oyuncular: Dane Cook, Kate Hudson, Jason Biggs

Çok güzel, akıllı ve dikbaşlı Alexis (Kate Hudson), Dustin’in (Jason Biggs) hayallerindeki kadındır. Ancak birkaç haftalık flört döneminin ardından aşk sarhoşu Dustin’in gözü açılmaya başlar. Alexis’in ilişkiyi sürekli olarak yavaşlattığını anlama noktasına gelmiştir. Kadını gerçekten kazanabilmek için çaresizlik içinde en iyi arkadaşı Tank’in (Dane Cook) yardımına başvurur. Kendisini “geri tepme uzmanı” olarak tanımlayan Tank, kadınları önce baştan çıkartıp sonra adeta delirterek onlardan ayrılma konusunda ustadır.

Sevgilisi tarafından bir kenara fırlatılmış erkeklerle sözleşme yapar, onların eski sevgilileriyle ilişki başlatarak o kadınlara hayatlarının en berbat ilişkisini yaşatır. Öyle iğrenç bir deneyim yaşatır ki, onunla ilişki kuran kadınlar en kısa sürede eski sevgililerine geri dönüş yolları aramaya başlar. Ancak sihirli değneğini Alexis üzerinde denemeye kalkışan Tank, hayatının en büyük sınavıyla karşı karşıya kalır. Alexis onun blöfünü görebilen ilk kızdır. Alexis’in zekası karşısında şaşkına dönen Tank, en iyi arkadaşı Dustin’e duyduğu sadakat ile onun kız arkadaşına hissettiği tuhaf çekim duygusu arasında bocalamaya başlarken iki arada bir derede kalacaktır.

( Fox – 23.59 )

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI