Hafta sonu yağışlı geçecek

AA – 02.03.2012
Türkiye, bu geceden itibaren Karadeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.AA muhabirinin Meteoroloji Genel Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre, halen soğuk ve yağışlı havanın etkisinde bulunan Türkiye, bu geceden itibaren Karadeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.

Tahminlere göre, hafta sonunda yurdun büyük bir bölümü yağışlı geçecek. Yağışlar, Batı Karadeniz bölümüyle Doğu Karadeniz kıyı kesiminde kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Ankara, yarın çok bulutlu ve kar yağışlı, 4 Mart Pazar günü de parçalı bulutlu olacak. Başkentte hava sıcaklığının yarın en düşük eksi 3, en yüksek 2, 4 Mart Pazar günü ise en düşük eksi 4, en yüksek 3 derece olması bekleniyor.

Yarın çok bulutlu yağmurlu ve 4 Mart Pazar günü ise parçalı bulutlu olacak İstanbul’da hava sıcaklığının hafta sonunda en düşük 4, en yüksek ise 10 derece olacağı tahmin ediliyor.

Hafta sonu parçalı bulutlu olması beklenen İzmir’de hava sıcaklığının en fazla 15 dereceye çıkması öngörülüyor.

-Kuvvetli fırtına uyarısı-

Orta Karadeniz’de batıdan 5 ila 7 kuvvetinde esen rüzgar kuvvetlenerek, bugün akşam saatlerinden sonra batıdan 8 ila 10 kuvvetinde tam fırtına şeklinde esecek. Yarın öğle saatlerinde rüzgar Orta Karadeniz’de etkisini azaltacak ve kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde esmeye devam edecek.

Doğu Karadeniz’de batı ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde esen rüzgar kuvvetlenerek, gecenin ilk saatlerinden itibaren batı ve güneybatıdan 7 ila 9 kuvvetinde fırtına şeklinde esecek. Rüzgar Doğu Karadeniz’de etkisini aynı gün akşam saatlerinde azaltacak ve batıdan 5 ila 7 kuvvetinde esmeyi sürdürecek.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir