HACI ADAYLARINI KUTSAL YOLCULUĞUN HEYECANI SARDI

Amasya’da kutsal topraklara gitmeye hazırlanan hacı adayları Sultan Beyazıt Camii’nde düzenlenen eğitim programında bir araya geldi.
Diyanet İşleri Başkanlığı, 2012 yılı hac organizasyonu kapsamında kurum ve acenteler aracılığı ile hacca gidecek olanlar için il müftülükleri kanalıyla eğitim seminerleri düzenlendi. Hacı adayları Amasya’da Sultan Beyazıt Camii’nde 4 gün boyunca saat 09.00-12.00 saatleri arasında yapılacak programların ilkine yoğun ilgi gösterdi.

Amasya Müftü Yardımcısı Âdem Aygül tarafından verilen seminerde, adayların hac farizasını yerine getirirken uymaları gereken kurallar ve yapacakları ibadetler tek tek anlatıldı. Seminerin son gününde uygulamalı eğitim verilecek hacı adayları, caminin ortasına kurulan Kabe maketinin etrafında tavaf ve say görevlerinin tatbikatını yapacak.

Müftü Yardımcısı Âdem Aygül, yaptığı açıklamada, “2012 yılına gidecek hacı adaylarımıza, bilgilendirme semineri veriyoruz. Yaklaşık olarak 400 hacı adayımız var. Özel şirket veya Diyanet vasıtası ile hacca gidecek olanlar arasında ayrım yapmadan bütün hacı adaylarımıza, hac öncesinde yapmaları gereken hazırlıklar ile kutsal topraklara gittiklerinde nasıl ibadet yapacakları hakkında uygulamalı eğitim semineri veriyoruz. Perşembe gününe kadar devam edecek olan eğitim seminerimize, bütün hacı adaylarımızı bekliyoruz.” dedi.

Dört yıldan bu yana mübarek topraklara gitmenin özlemini yaşadığını belirten hacı adayı Cemalettin Kırıktaş ise “2009 yılında eşim ile hac kaydımızı yaptırdık, 2012 yılında mübarek topraklara gitme fırsatını Allah bize nasip etti. Mübarek topraklara gideceğimiz için çok heyecanlıyız. Allah gidemeyenlere de nasip etsin. İnşallah sağ salim gider, görevimizi yapıp döneriz.” şeklinde konuştu.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI
Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri

-Arizona Cottonwood da yasalara gore , plaj da çıplak güneşlenen kadinlari , plaj görevlileri siyah poşete koyarak plajdan cıkarıyorlar. -Tayvan...

DEVAMI