Gümrükte 70 bin Euro kriz yarattı

618732 detay - Gümrükte 70 bin Euro kriz yarattıAhmet Tatlı, babası İbrahim Tatlıses’le aynı gün Almanya’nın Münih Kenti’ne uçtu.

Ancak Tatlı, yanında taşıdığı 70 bin Euro nakit para yüzünden gümrükte sorun yaşadı. Hürriyetin haberinegöre, tedavi için geçtiğimiz çarşamba sabahı Almanya’nın Münih Kenti yakınlarındaki Murnau Kasabası’nda bulunan Murnau Kaza Kliniği’ne götürülen İbrahim Tatlıses, sıkı koruma altında tutuluyor. Tatlıses’i burada Alman sivil polisler ile Türkiye’den giden 2 polis koruyor. Tatlıses’le birlikte refakatçileri de koruma altında. Sanatçıyı yalnız bırakmayan oğlu Ahmet Tatlı için de iki Alman sivil polis görev yapıyor. Hastanedeki refakatçiler, dışarı sigara içmeye bile sivil polis eşliğinde çıkıyor.

DOKUNULMAZLIĞI VAR
Ahmet Tatlı, Münih’e babasıyla aynı gün, yolcu uçağıyla gitti. Ancak Tatlı, yanında taşıdığı 70 bin Euro civarında nakit para yüzünden gümrükte sorun yaşadı. Gümrük yetkilileri, 10 bin Euro’nun üzerindeki nakit paradan yüzde 16 vergi kesmek istedi. Devreye giren Münih Emniyet Müdürü, bu kişilerin dokunulmazlığı bulunduğunu söyledi ve olay tatlıya bağlandı. Ahmet Tatlı ve Türk sivil polisler için hastanenin rezidanslarında yedi oda tutuldu.

DR. SCHAAN İLGİLENECEK
Ağır kaza, yanık, travma ve felç vakaları üzerine uzman olan Murnau Kaza Kliniği’nde İbrahim Tatlıses’in tedavisiyle Dr. Marc Schaan ilgileniyor. Dr. Schaan’ın, Amerikan gizli servisi FBI’ın su altında felç olan bir elemanını kurtardığı ve eski sağlığına kavuşturduğu, Tatlıses’in bu hastaneyi seçmesinde de bu olayın önemli rol oynadığı öğrenildi. Hastanenin günlük bakım ve rehabilitasyon ücreti ise 1000 euro.

51. HASTA
İbrahim Tatlıses, önceki gün Almanya’ya Sağlık Bakanlığı’na ait Hawker 900XP tipi ambulans uçakla götürüldü. Sağlık Bakanlığı, Tatlıses’in ambulans uçakla taşınan 51’inci hasta olduğunu açıkladı. Ayrıca doktorunun gerekli raporlarla başvurması halinde her vatandaşın ambulans uçakla ücretsiz taşındığı da belirtildi. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Seraceddin Çom, “Uçağımız müsaitti. Bu nedenle her acil vakanın kullanmaya hakkı olduğu gibi İbrahim Tatlıses için de uçağımızı tahsis ettik. Kendi uçağıyla oturarak gitmesi mümkün değildi. Bizim uçaklarımız da tam donanımlı. Biz hastaların tarifeli uçakla gidip gidemeyeceklerini değerlendirerek uçaklarımızı tahsis ediyoruz. Bugüne kadar aralarında acil organ nakli gereken yabancıların da olduğu 51 hastayı ücretsiz olarak bu uçaklarla taşımışız.”

Etiketler: ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI