GRİP SALGININA YÜZDE 99 ÇÖZÜM İDDİASI

ABD’de hava yoluyla bulaşan salgın hastalıklar için bir ağız spreyi üretildi. Spreyin mikroplara karşı yüzde 99.9 oranında etkili olduğu iddia ediliyor.
ABD’de satışa çıkan Halo Oral Antiseptic adlı ağız spreyinin hava yoluyla bulaşan mikropları yüzde 99.9 oranında yok ettiği ortaya çıktı. Sprey, 6 saat süreyle mikroplardan korunmayı sağlıyor.

Üretici firmanın iddiasına göre; özellikle grip salgınlarının yoğunlaştığı sonbahar ve kış mevsiminde spreyin günde 3 kere kullanılması yeterli oluyor.

Ohio’daki University Hospitals Case Medical Center’da görev yapan Dr. Frank Esper, “Halo, hava yoluyla bulaşan mikropların neden olduğu grip gibi hastalıklara karşı koruma sağlıyor. İlaç, kronik akciğer hastalıkları gibi ciddi solunum yolu rahatsızlıklarında da hastaları rahatlatıyor” dedi.

Ağız spreyi ile ilgili yapılan çalışmanın sonuçları, dün San Francisco’da gerçekleşen tıp konferansında açıklandı.

Ohio’daki sağlık merkezinde görevli doktorlardan Mahmoud Ghannoum ise “Hava yoluyla bulaşan hastalık ve mikroplardan korunmak mümkün değil. Özellikle de kalabalık yerlerde ve seyahat ederken… Bu ürün, bağışıklık sistemini destekliyor ve mikroplardan koruyor” dedi.

Halo Oral Antiseptic, ABD’de satışa çıktı.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Mobil Sohbet Nasıl Yapılır Mobil Sohbet Nasıl Yapılır

Mobil sohbet etmek için bir çok alternatif vardır.İstediğiniz her yerden bağlanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Canınız sohbet etmek...

DEVAMI
Mobil sohbet teknolojisi Mobil sohbet teknolojisi

Mobil sohbet teknolojisi günümüzde popüler hale gelmeye başladı.Her geçen gün mobil kullanım alanları artıyor.Buna paralel olarak sohbet siteleri mobil...

DEVAMI
Domain seçimi nasıl olmalıdır? Domain seçimi nasıl olmalıdır?

Bir web sitesi kurmak isterseniz ilk önce bir domain sahibi olmalısınız.Peki domain seçerken nelere dikkat edilmelidir.Kuracağınız web sitesine uygun...

DEVAMI