Gözaltı Kremi Nasıl Uygulanmalı?

Gözaltlarımız yaşımızı, ruh halimizi ya da yorgunluğumuzu bir bakışta ele verir. Dolayısı ile bu bölgenin bakımını yaparken çok daha fazla özen göstermeliyiz. Özellikle de gözaltı kremlerini uygularken…
Yaşlanma belirtilerinin ilk görülmeye başladığı yer olan gözaltlarınız için bakım ürünleri kullanmak elbette bu problemlerle baş etmek için iyi bir çözüm olabilir. Ancak bu noktada asıl önemli olan bakım kremini nasıl uyguladığınız. İşte gözaltı kremini doğru uygulama yöntemi!

Gözaltı kreminizi seçin

Elbette bu yolda atmanız gereken en önemli adımlardan biri, ihtiyaçlarınızı karşılayacak, cilt tipinize uygun bir gözaltı kremi seçmek. Bu konuda ucuza kaçmak pek de mantıklı olmayacaktır. İyi bir sonuç elde etmek için, kaliteli ve aktif içerikleri bulunan bir ürün seçmeye özen göstermelisiniz.

Cildinizi temizleyin

Yaşlanma etkilerini geciktirmenin altın kuralı, yüz temizliğini ihmal etmemek. Gözaltı kreminizi uygulamanda evvel, rutin cilt temizliğinizi yapmayı ihmal etmeyin. Aksi takdirde cildinizde kalan kirler kremin etkisinin azalmasına neden olabilir.

Kremin miktarı

Kremi açın ve içinden nohut tanesi kadar bir parça alın. Eğer krem az gelirse, biraz daha ekleyebilirsiniz. Ancak fazla alırsanız, cildiniz kremi absorbe edemeyecektir.

Kremi uygulamaya başlarken

Kremi bir makyaj pamuğuna ya da pedine sürün. Eğer isterseniz yüzük parmağınızı kullanarak da kremi uygulayabilirsiniz. çünkü yüzük parmağı fazla kullanılmadığı için, parmak ucu da oldukça yumuşak ve pürüzsüzdür. Ayrıca bu parmağınızla gözaltlarınıza fazla baskı da uygulayamazsınız.

Kremi uygularken

Kremin yarısını gözaltınıza sürün. Daha sonra yumuşak hareketlerle gözpınarınızdan, göz ucunuza doğru yumuşak hareketlerle kremi uygulayın. Aynı şeyi göz kapağınızın olduğu bölgeye de uygulayın. Unutmayın sadece göz kapağınıza, üstteki kemikli bölgeye değil. Gözaltı ve göz kapağınız dışında, hafif çizgili olan, kazayağı tabir edilen bölgelere de kremi uygulamayı ihmal etmeyin.

Hafif masaj yapın

Son olarak cildinizin kremi daha iyi emmesini sağlamak için, kremi sürdükten sonra parmak uçlarınızla hafif hafif dokunarak göz kapaklarınıza ve gözaltlarınıza masaj yapın.

Cildinizin kremi tamamen emmesi için yaklaşık 15 dakikaya ihtiyacı vardır. Dolayısı ile kremi uyguladıktan sonra herhangi bir ürün kullanmadan evvel biraz beklemelisiniz.

Kullandığınız ürünün ömrünü uzatmak için gözaltı kreminizi buzdolabı gibi kuru ve serin bir yerlerde saklamanız çok daha doğru olacaktır.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI