GOOGLE’DAN ‘FARKLI’ AKILLI TELEFON

Google, 2013’te piyasaya sunacağı akıllı telefon modeliyle bugüne kadar görmediğimiz bir yeniliğe imza atabilir.

Teknoloji şirketinin dün yaptığı patent başvurusunda ortaya çıkan ‘Pi sembolüne benzeyen’ tasarım, akıllı telefonların kamera özelliğini bir adım öne taşıyacak gibi görünüyor.

Google, akıllı telefon piyasasındaki rekabette yenilik stratejisini öne çıkarmaya kararlı görünüyor. Şirketin dün ABD Patent ve Marka Ofisi’ne yaptığı başvuruda ortaya çıkan tasarım, ‘birden fazla flaşa sahip’ akıllı telefon modeli ortaya koydu. Google, ‘çoklu flaş’ özelliğine sahip telefonuyla telefon kameralarındaki ‘yetersiz ışık’ sorununu ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Android Community sitesinin haberine göre, Google’ın ortaya koyduğu tasarım, telefonun üzerine yayılmış olan flaşların tek veya çoklu olarak kullanılmasına izin verecek. Böylece, loş ve bulanık fotoğrafları tarihe karıştırmak konusunda önemli bir adım atılabileceği düşünülüyor.

İnternete düşen iki farklı tasarım, Google’ın yenilikçi fikri hakkında ilk ipuçlarını verdi. Bir tanesinde, dört flaş kameranın etrafında çember çizecek şekilde yerleştirilirken, diğerinde kameranın üst ve alt çarprazında kalacak şekilde görünüyorlar (bu şekil bir Pi sembolüne benziyor). Çember şeklimdeki tasarımda flaş sayısının sekiz olduğu bir çizim de mevcut.

130130 figure03 hlarge - GOOGLE'DAN 'FARKLI' AKILLI TELEFON

Android Community, artan flaş sayısıyla aydınlık sağlayan ışık miktarının artacağını, aynı zamanda gölgelerin de ortadan kalkabileceğini belirtti. Çoklu flaş özelliğinin, aynı zamanda HDR (Yüksek Dinamik Alan) özelliği için de kullanılabileceği ifade edildi. Google’ın yenilikçi tasarımıyla ne kadar başarılı olacağını zaman gösterecek.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Mobil Sohbet Nasıl Yapılır Mobil Sohbet Nasıl Yapılır

Mobil sohbet etmek için bir çok alternatif vardır.İstediğiniz her yerden bağlanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Canınız sohbet etmek...

DEVAMI
Mobil sohbet teknolojisi Mobil sohbet teknolojisi

Mobil sohbet teknolojisi günümüzde popüler hale gelmeye başladı.Her geçen gün mobil kullanım alanları artıyor.Buna paralel olarak sohbet siteleri mobil...

DEVAMI
Domain seçimi nasıl olmalıdır? Domain seçimi nasıl olmalıdır?

Bir web sitesi kurmak isterseniz ilk önce bir domain sahibi olmalısınız.Peki domain seçerken nelere dikkat edilmelidir.Kuracağınız web sitesine uygun...

DEVAMI