Google’a ‘Why’ Yazın Bakın Ne Çıkıyor

google a why yazin bakin ne cikiyor 3609443 o - Google'a 'Why' Yazın Bakın Ne Çıkıyor
Google’a ‘Why’ Yazın Bakın Ne Çıkıyor
Google arama önerisi Facebook’ta bazı kullanıcıların ortak bir dertten muzdarip olduğunu ortaya çıkardı.
Meltemin Çok Sevdiği Bereket NarıFacebook ve benzeri sosyal medya ortamlarının insanların hayatını olumlu veya olumsuz yönde değiştirdiği tartışmasız bir gerçek. Söz konusu sosyal medya siteleri insanların iletişime geçmesini kolaylaştırdı ancak bu durumdan müzdarip olan bazı insanlar var.

Google arama önerisi Facebook’ta bazı kullanıcıların ortak bir dertten muzdarip olduğunu ortaya çıkardı: “Why do Turkish people add me on Facebook?” (Türkler neden beni Facebook’ta ekliyor?).

Google, arama yaparken ilk girdiğiniz kelimelere göre size en çok yapılan aramaları baz alarak önerilerde bulunuyor. Genelde oldukça işlevsel olan bu uygulama bazen can sıkıcı gerçekleri yüzümüze vurabiliyor.

İngilizce olarak arama kutucuğuna “Why” (Neden) yazıldığında önerilerin ilk sırasında şu çıkıyor: “Why do Turkish people add me on Facebook?” yani “Türkler neden beni Facebook’ta ekliyor?”

Bu öneri sayesinde, hatırı sayılır sayıda Facebook kullanıcısının aynı dertten şikayetçi olduğu sonucuna varmak çok mümkün.

YAHOO ANSWERS’TA KONU İLE İLGİLİ BAŞLIKLAR VAR

Özellikle kadın kullanıcılar duruma bir anlam veremedikleri için Yahoo’nun soru-cevap platformuna konu ile ilgli pek çok başlık açtığı görülüyor.

Sadece Facebook’ta değil, MSN’de de tanımadığı Türkler tarafından neden eklendiğini öğrenmeye çalışan kişiler internet üstünde cevap bulmaya çalışıyor.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir