GİRİŞİMCİLERE YATIRIM DESTEĞİ VERECEKLER

Şahinbey Belediyesi tarafından KOSGEB işbirliği ile yürütülen uygulamalı girişimcilik eğitim sınavını kazanan 120 kişi eğitimlere başladı.
Eğitimini tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan girişimci kursiyerler, hazırlayacakları iş planı ile KOSGEB’e başvuru yapacak. Girişimciler, kabul edildiği takdirde KOSGEB’den 30 bin TL’ye kadar hibe ve 70 bin TL’ye kadar faizsiz kredi desteği alabilecek.

Sınavı kazanarak eğitime katılmaya hak kazanan Aslı Kahraman, “Ev ve iş yeri dekorasyonu üzerine bir yer açmayı düşünüyorum. Buna belli bir sermayem vardı ama yeterli değildi. Şahinbey Belediyesi’nin bu kursunun sınavına girdim ve kazandım. Bu kursu tamamladıktan sonra kendi iş yerimi kurup, bu alanda ilerlemek istiyorum.” dedi.

Kursu tamamladıktan sonra kafe ve restoran üzerine iş yeri açmayı düşündüğünü kaydeden Dilfiroz Can, “Sermaye sıkıntım olduğu için iş kurmaktan çekiniyordum. Şahinbey Belediyesi’nin KOSGEB ile açtığı kursları duydum ve çok sevindim. Bu devirde kimse kimseye en yakını da olsa bu desteği vermeyeceğini düşünerek, müracaat ettim ve sınavlarda başarılı oldum. Şahinbey Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Eğitmen Nihal Sabak ise Şahinbey Belediyesi ile KOSGEB işbirliği ile hayata geçirilen uygulamalı girişimcilik eğitiminin girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak, başarılı işletmelerin kurulmasını amaçladığını belirtti. Sabak, “70 saatlik eğitim sonunda girişimci adaylarımız kendi iş fikirlerine yönelik iş planları hazırlayabilecekler. Eğitime gelen arkadaşlarımızın çok güzel fikirleri var. Böyle bir projeyi hayata geçiren Şahinbey Belediyesi’ne ve KOSGEB’e teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI