GİRİŞİMCİLERE YATIRIM DESTEĞİ VERECEKLER

Şahinbey Belediyesi tarafından KOSGEB işbirliği ile yürütülen uygulamalı girişimcilik eğitim sınavını kazanan 120 kişi eğitimlere başladı.
Eğitimini tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan girişimci kursiyerler, hazırlayacakları iş planı ile KOSGEB’e başvuru yapacak. Girişimciler, kabul edildiği takdirde KOSGEB’den 30 bin TL’ye kadar hibe ve 70 bin TL’ye kadar faizsiz kredi desteği alabilecek.

Sınavı kazanarak eğitime katılmaya hak kazanan Aslı Kahraman, “Ev ve iş yeri dekorasyonu üzerine bir yer açmayı düşünüyorum. Buna belli bir sermayem vardı ama yeterli değildi. Şahinbey Belediyesi’nin bu kursunun sınavına girdim ve kazandım. Bu kursu tamamladıktan sonra kendi iş yerimi kurup, bu alanda ilerlemek istiyorum.” dedi.

Kursu tamamladıktan sonra kafe ve restoran üzerine iş yeri açmayı düşündüğünü kaydeden Dilfiroz Can, “Sermaye sıkıntım olduğu için iş kurmaktan çekiniyordum. Şahinbey Belediyesi’nin KOSGEB ile açtığı kursları duydum ve çok sevindim. Bu devirde kimse kimseye en yakını da olsa bu desteği vermeyeceğini düşünerek, müracaat ettim ve sınavlarda başarılı oldum. Şahinbey Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Eğitmen Nihal Sabak ise Şahinbey Belediyesi ile KOSGEB işbirliği ile hayata geçirilen uygulamalı girişimcilik eğitiminin girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak, başarılı işletmelerin kurulmasını amaçladığını belirtti. Sabak, “70 saatlik eğitim sonunda girişimci adaylarımız kendi iş fikirlerine yönelik iş planları hazırlayabilecekler. Eğitime gelen arkadaşlarımızın çok güzel fikirleri var. Böyle bir projeyi hayata geçiren Şahinbey Belediyesi’ne ve KOSGEB’e teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI