Gerçek ortaya çıktı! F.Bahçe’ye neden gelmedi?

Yaz transfer döneminde uzun bir süre Fenerbahçe’nin gündeminde kalan Porto’nun yıldız stoperi Rolando’nun sarı-lacivertli ekibe transferinin neden gerçekleşmediği ortaya çıktı.
Fenerbahçe’nin merkez savunma oyuncusu arayışları çerçevesinde yaz transfer döneminde uzunca bir süre gündeminde kalan ve Aykut Kocaman’ın transferini özellikle istediği Rolando’nun sarı lacivertli takıma transferi konusunda ilginç bir gerçek ortaya çıktı.

YANLIŞ KİŞİLER DEVEREYE GİRDİ, FİYAT YÜKSELDİ

Aslen Dominik Cumhuriyeti yurttaşı olan Rolando’nun menajeri, Fenerbahçe adına yanlış kişilerin devreye girdiği ve bu nedenle gerçek transfer bedelinden çok daha yüksek bir ücretin sarı lacivertli kulübün önüne çıkartıldığını söyledi.
DOĞRU İNSANLARA YETKİ VERMEDİLER

Futbolcunun tek yetkili menajeri olan Joa Joe Cardoza da Silva, Radyospor’dan Özgür Sancar’a yaptığı açıklamada “Rolando’yu transfer etmek için başka bir menajere yetki verdiler. Ama o konuşulan paraya alınamadı. Doğru insanlarla çalışmadılar. Rolando’nun tüm dünyada tek yetkili menajeri benim. Türkiye hakları ise Marco Kırdemir’de… Marco’ya Türkiye için yetki verildi” dedi.

ÇOK TEPKİLİYİZ

FIFA Menajeri Cardoza da Silva, “Fenerbahçe, Pablo Tavarez’e yetki veriyor. Porto’yla konuşuyorlar. Porto ret yanıtı veriyor. Bu adamın bizimle hiçbir ilgisi yok. Yetki almadan konuşuyorlar. Fenerbahçe yetkilisinden belge almış, ama bizimle ilgisi yok bu adamın. Futbolcumu da aramış; ama futbolcum bu adamla konuşmayı reddetti. Biz hiçbir yetkisi olmayan ve tanımadığımız bir adamın Fenerbahçe adına hareket etmesini yadırgadık. Bu konuda son derece tepkili ve öfkeliyiz” diye konuştu.

KİM BU ADAM?

Cardoza da Silva, “Kim bu Tavarez denen adam? Neden Fenerbahçe adına hareket ediyor. Çok yanlış işler yapılmış. Fenerbahçe benimle neden temasa geçmiyor. Rolando’nun menajeri benim, Türkiye temsilcisi de Marco Kırdemir. Bizimle kolayca temasa geçilebilecekken, Fransa’da, Monaco’da, bir adam çıkıyor ve Fenerbahçe adına Rolando’yu transfer etmek istiyor. Fenerbahçe’ye 12 buçuk milyon euro fiyat çıkartılıyor. Bu nasıl oluyor, anlamış değilim. Oysa, bu yanlış işler olmasa, bizimle bağlantıya geçselerdi. Bu transfer Fenerbahçe için 9 milyon euroya bitebilirdi. Bahsedilen rakamla gerçek fiyat arasında 3 buçuk milyon euro fark var” dedi.

KIŞ DÖNEMİNDE İYİ BİR TEKLİF GELİRSE BUNU DEĞERLENDİRİRİZ

“Eğer Fenerbahçe, Rolando’yu istiyorsa bütün görüşmeleri bizimle, ben ve Marco Kırdemir’le yapmalı” diyen Cardoza da Silva, “Rolando Porto’dan ayrılmak istiyor. Türkiye’ye sıcak bakıyor. İyi bir teklif olursa, doğru fiyat verilirse, Galatasaray ve Fenerbahçe gibi takımlarda oynamak istiyor. Türkiye’yle ilgili yeterince bilgiye sahip. Ocak ayında Türk takımlarından bir teklif gelmesi durumunda bunu değerlendiririz” şeklinde konuştu.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI