Genelkurmay’dan istifa açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı, istifa iddialarıyla ilgili olarak açıklama yaptı…
Genelkurmay Başkanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin teşkilatla ilgili konuların medya aracılığı ile gündeme getirilmesini uygun bulmadığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı, son günlerde medya organlarında yer alan Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner’in emeklilik isteminin kabul edildiğini bildirdi.

Genelkurmay, son günlerde Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner’in emekliliğiyle gündeme gelen TSK’da Oramiral kalmadığı yönündeki haberler konusunda bir açıklama yaptı.

Genelkurmay açıklaması şöyle:

“1.Devletimizin stratejik, yüce milletimizin en güvendiği, dünyada ve bölgesinde saygın bir kuruluş olma sorumluluğunun idraki içinde olan Türk Silahlı Kuvvetleri; teşkilatımız ile ilgili konuların tarafımızdan medya aracılığı ile gündeme getirilmesini uygun bulmamaktadır.

2.Türk Silahlı Kuvvetlerini ilgilendiren her konu, yasal platformlarda ve ikili resmî görüşmelerde ilgili ve sorumlu makamlarla paylaşılmaktadır.

3.Bu nedenle, sadece yüce milletimizi doğru bilgilendirmek amacıyla bazı açıklamalar yapılmaktadır.

4.Son günlerde medya organlarında yer alan Donanma Komutanımızın emeklilik istemi kabul edilmiştir.

5.Bu bağlamda, silah arkadaşımıza; uzun yıllar başarı ve özveri ile yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor; kendisine ve aile bireylerine yeni yaşamlarında sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyoruz.”

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Beyaz dut Beyaz dut

Dut agaçlari ülkemizin hemen hemen yer yerinde yetişen bir ağaçtır ve %100 organik bir besindir.Dut ağaçlarına dadanan bir zararlı...

DEVAMI
Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI