Genelkurmay’dan istifa açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı, istifa iddialarıyla ilgili olarak açıklama yaptı…
Genelkurmay Başkanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin teşkilatla ilgili konuların medya aracılığı ile gündeme getirilmesini uygun bulmadığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı, son günlerde medya organlarında yer alan Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner’in emeklilik isteminin kabul edildiğini bildirdi.

Genelkurmay, son günlerde Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner’in emekliliğiyle gündeme gelen TSK’da Oramiral kalmadığı yönündeki haberler konusunda bir açıklama yaptı.

Genelkurmay açıklaması şöyle:

“1.Devletimizin stratejik, yüce milletimizin en güvendiği, dünyada ve bölgesinde saygın bir kuruluş olma sorumluluğunun idraki içinde olan Türk Silahlı Kuvvetleri; teşkilatımız ile ilgili konuların tarafımızdan medya aracılığı ile gündeme getirilmesini uygun bulmamaktadır.

2.Türk Silahlı Kuvvetlerini ilgilendiren her konu, yasal platformlarda ve ikili resmî görüşmelerde ilgili ve sorumlu makamlarla paylaşılmaktadır.

3.Bu nedenle, sadece yüce milletimizi doğru bilgilendirmek amacıyla bazı açıklamalar yapılmaktadır.

4.Son günlerde medya organlarında yer alan Donanma Komutanımızın emeklilik istemi kabul edilmiştir.

5.Bu bağlamda, silah arkadaşımıza; uzun yıllar başarı ve özveri ile yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor; kendisine ve aile bireylerine yeni yaşamlarında sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyoruz.”

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI