Galatasaray’a 2. İlkan darbesi

Galatasaray’ın hiç oynatamadan Fenerbahçe Ülker’e kaptırdığı milli oyuncu İlkan Karaman için 1.4 milyon dolara yakın ödeme yaptığı ortaya çıktı.
Sarı-kırmızılıların, hiç oynatamadan Fenerbahçe Ülker’e kaptırdığı milli oyuncu için 1.4 milyon dolara yakın ödeme yaptığı ortaya çıktı. 2 yıl önce özel sözleşme yapılan İlkan’a imza attıran ozamanki 2 kulüp çalışanı şu an sarı-kırmızılı kulüpte görev yapmıyor.

Şimdi herkes Galatasaray’ın bu zararının nasıl karşılanacağını merak ediyor.

Sarı-kırmızılıların, 2 yıl önce Tofaş ile yaptığı özel sözleşme karşılığında İlkan Karaman için toplam 1 milyon dolar bonservis parası ödediği, Tofaş ve Pınar Karşıyaka’da birer sezon kiralıkoynattığı genç oyuncuya 400 bin dolara yakın da ödeme yaptığı öğrenildi.

Genç oyuncunun Tofaş’tan alınması sırasında o zamanki Basketbol Takımı genel menajeri Ali Türsan ve Basketbol Şubesi Sportif Direktörü Murat Tümer’in aktif rol oynadığı iddia edildi.

Ajansspor’un haberine göre, iki yöneticinin sarı-kırmızılı kulüp adına oyuncu ve Tofaş ile yapılan özel şözleşmeyi Basketbol Federasyonu’na göndermediği ifade edildi.

Geçen ay ortasında İlkan Karaman’ın menajeri Atila Emrullah’ın oyuncunun sözleşmesinin bittiği ve serbest kalacağını ifade ederek Galatasaray Basketbol Şubesi’ndeki yetkilileri aradığı, fakat herhangi bir yanıt alamadığı ve sonrasında ise ezeli rakipleri Fenerbahçe Ülker’in teklifini kabul ederek 3 yıllık resmi sözleşme imzaladığı öğrenildi.

Şimdi herkesin merak ettiği soru Galatasaray’ın hiç oynatamadığı İlkan Karaman için ödenen 1.4 milyon dolar yakın zararı ne olacak?

Çünkü o dönem kulüp adına sözleşme yapan Ali Türsan ve Murat Tümer şu an sarı-kırmızılı kulüpte görev almıyor.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI
Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri

-Arizona Cottonwood da yasalara gore , plaj da çıplak güneşlenen kadinlari , plaj görevlileri siyah poşete koyarak plajdan cıkarıyorlar. -Tayvan...

DEVAMI