Film değil gerçek

618513 detay - Film değil gerçek
Meksika’da düzenlenen bir dövme sergisinde izleyicilerin karşısına çıktan Maria Jose Cristerna, vampir görünümüyle yaptığı ve yaptırdığı dövmelerinden daha çok ilgi çekti

Meksikalı dövme sanatçısı Maria Jose Cristerna’nın hikayesi aslında oldukça trajik. Çocukluğu ve ilkgençliğinde yaşadığı ailevi sorunlar onun hayatını karartmış.

Aile içi şiddete maruz kaldığını söyleyen 35 yaşındaki kadın, çok zor bir hayat yaşadığını, tutucu Katolik bir bir ailenin çocuğu olduğunu, bu yüzden dini bir okulda okuduğunu, sonra aşık olup 17 yaşında beyazlar içinde evlendiğini, çocuk sahibi olduğunu anlatıyor.

Kendisini “kötü geçmişinden” kurtarmak için sıfırlamaya karar veren Cristerna, vücut sanatına sarılmış. Şimdi tüm görünümünü değiştirerek yeniden yarattığını düşünüyor.

Cristerna, dövme tutkusunu bedeninin her köşesine taşımış. Başından ayak parmaklarına kadar dövmelerle kaplı olan Cristerna, sadece bununla da kalmamış, diş implantıyla vampir dişlerine sahip olmuş. Derisinin altına titanyum boynuzlar yerleştirilmiş. Ameliyat sırasında anestezi bile yapılmamış. Yüzüne çok sayıda halka taktırmış. Ama o, bunlarla da yetinmemeye kararlı. Cristerna “boynuzlarını” gücün sembolü olarak görüyor ve şimdi de başının arka tarafında iki tane daha taktırmayı planlıyor.

Çocukluğundan beri vampirlere duyduğu hayranlık yüzünden şimdi adeta bir vampire benzeyen Maria Jose Cristerna’yı görenler gözlerine inanamıyor.

California’da düzenlenen bir dövme fuarına konuk olup çalışmalarını sergileyen Maria Jose Cristerna, vampir görünümüyle yaptığı ve yaptırdığı dövmelerinden daha çok ilgi çekti. Şimdi herkes onun bu garip ve ürkütücü fiziğini konuşuyor.

Cristerna, “Dövme yapmak benim için ölümsüzlük demek. Adeta gerçek bir vampir gibi ölümsüzlük, eserlerimi diğer insanların derisinde bırakarak yaşamaya devam etmek” dedi.

Meksika’da çocuklarıyla birlikte yaşayan Maria Jose Cristerna, dört çocuk annesi ve aynı zamanda da diplomalı bir avukat.

Etiketler:

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI